Aktīvā atpūtaKo darīt 10. un 11. februāra brīvdienas?

Ko darīt 10. un 11. februāra brīvdienas?

Idejas šajām brīvdienām

Rīga, kā Baltijas kultūras un mākslas centrs, piedāvā bagātīgu notikumu klāstu, sākot no augstvērtīgām mākslas izstādēm līdz aizraujošām sporta spēlēm. Šīs brīvdienas sola būt īpaši notikumiem bagāta, piedāvājot gan intelektuālu baudījumu mākslas cienītājiem, gan dinamisku izklaidi sporta fanātiem. Apskatīsim tuvāk, kādi notikumi gaida apmeklētājus 10. un 11. februārī.

10. februāris

Ekskursija Latvijas Nacionālās operas ēkā 

Ekskursijas laikā apmeklētājiem tiek piedāvāta iespēja doties aizkulisēs, uzzināt par tehniskajiem un mākslinieciskajiem aspektiem, kas nepieciešami izrāžu veidošanā. Tiek atklātas operas profesiju daudzveidība – no gaismu un skaņu inženieriem līdz izrāžu vadītājiem un režisoriem. Ja apstākļi to ļaus, būs iespēja apmeklēt arī mēģinājumu telpas un skatuves.

Balets “Dons Kihots”

balets ar sarkanām gaismām
Foto atsauce: liveriga.com

“Dons Kihots” ir baleta izrāde, kas ar savu naivi optimistisko sižetu un ugunīgajām dejām ir spējusi saistīt skatītāju uzmanību desmitgadēm. Šis balets, rakstīts bagātajai Maskavai un ir piepildīts ar svelmainajām Spānijas noskaņām.

11. februāris

Izstāde “Satiekas Rīga un Tallina. Apgleznots porcelāns”

porcelāna trauki
Foto atsauce: lsm.lv

Izstādē “Satiekas Rīga un Tallina. Apgleznots porcelāns” tiek piedāvāta reta iespēja iepazīt Rīgas Porcelāna rūpnīcā ražoto un Igaunijas mākslas fonda kombinātā “KFK/ARS” dekorēto porcelānu. Izstāde ir lieliska iespēja iepazīt Latvijas un Igaunijas porcelāna mākslu.

Izstāde “Sapņu gūstekņi. Vācu romantisms no Latvijas un Igaunijas mākslas kolekcijām”

sievietes pie gleznas
Foto atsauce: lsm.lv

Izstāde “Sapņu gūstekņi” piedāvā ieskatu vācu romantisma ietekmē Eiropas kultūrā un mākslas attīstībā, izmantojot Latvijas un Igaunijas muzeju krājumus. Apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar aptuveni 300 darbiem, kas aptver laikposmu no 18. gadsimta beigām līdz 19. gadsimta vidum.

2025. gada FIBA Eiropas sieviešu čempionāta kvalifikācijas spēle

Sieviešu basketbola čempionāta baneris
Foto atsauce: basket.lv

Latvijas valstsvienība saskaras ar nopietniem izaicinājumiem kvalifikācijas ceļā, sākot ar spēli pret spēcīgo Francijas komandu un turpinot ar gaidāmo spēli pret Izraēlu. Apmeklētājiem būs iespēja atbalstīt mūsu basketbolistes, kuras pārstāv Latviju ar cīņassparu un meistarību.

Pūtēju orķestra FANFARA koncerts TU KĀ…, ES KĀ…

pūtēju orķestra fanfara dalībnieki
Foto atsauce: ziemelblazma.riga.lv

Kultūras pils “Ziemeļblāzma” Lielajā zālē norisināsies pūtēju orķestra FANFARA koncerts, kurā tiks atskaņota mūzika no kinofilmām un mūzikliem, kā arī populāru dziesmu aranžējumi pūteju orķestrim. Koncerts solās būt emocionāli piesātināts un muzikāli daudzveidīgs, piedāvājot klausītājiem neaizmirstamu pieredzi.

Opera “Dons Paskvāle”

operas izrāde dons paskvale
Foto atsauce: opera.lv

“Dons Paskvāle” ir komiska opera, kas stāsta par vecpuisi, kurš tiek izjokots sava ārsta un jaunas, skaistas atraitnes dēļ. Šī opera ir itāļu komiskās operas “opera buffa” tradīcijās, atspoguļojot “commedia dell’arte” elementus.

10 un 11 februāra brīvdienas

Rīga šo nedēļas nogali pārtop par kultūras un mākslas epicentru, piedāvājot daudzveidīgus notikumus ikvienas gaumes apmierināšanai. No mākslas izstādēm līdz sporta sacensībām un mūzikas koncertiem – ir iespējas ikvienam izbaudīt kultūras bagātību un dažādību. Šie notikumi sola bagātināt jūsu brīvdienu plānus ar spilgtām emocijām un jauniem atklājumiem.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences