FinansesKas ir investīcijas zeltā?

Kas ir investīcijas zeltā?

Kāpēc ieguldīt zeltā?

Zelts ir bijis vērtīgs jau ļoti sen. Pirmās zelta monētas radās ap 550. gadu p.m.ē., un zelts joprojām ir svarīgs mūsu ekonomikā. Šodien mēs lietojam papīra naudu, bet zelts paliek vērtīgs kā investīcija un ir svarīgs arī dažādās rūpniecībās, piemēram, elektronikā.

Ieguldījumi zeltā tiek veikti vairāku iemeslu dēļ: bagātības saglabāšana, dažādošana un potenciāla peļņa. Zelta cena parasti ir negatīvi korelēta ar akciju tirgu, tāpēc tas tiek uzskatīts par “drošu patvērumu” nestabilos laikos.

Cilvēks liek zelta gabalus viena uz otra lai izveidotu piramīdu.

Kā ieguldīt zeltā?

Ieguldījumi zeltā ietver fizisko zeltu (stieņi, monētas, rotaslietas) un digitālās investīcijas (piemēram, DigiGold). Fiziskā zelta iegādei nepieciešams uzticams pārdevējs un droša uzglabāšana. Digitālā zelta ieguldījumi ir pieejami ar zemākām sākotnējām izmaksām.

Kā tiek noteikta zelta cena?

Zelta cena tiek noteikta, pievienojot noteiktu procentu ko sauc par “premium” pie paša zelta metāla cenas. Ja zelta produkts ir mazs, šīs izmaksas parasti ir lielākas, tāpēc arī “premium” ir lielāks. Tas nozīmē, ka mazākiem zelta produktiem cena ir augstāka.

Zeltu var pārdot jebkurā pasaules vietā, neskatoties uz tā veidu. Kad pārdod zeltu, tiek noskaidrots tā svars un īstums, un pēc tam piedāvā cenu, kas ir noteikts procents no zelta tirgus cenas.

Alternatīvi zelta ieguldījumiem

Papildus tiešam zelta iegādei, ir arī citas iespējas, kā ieguldīt zeltā. Piemēram, var iegādāties akcijas zelta ieguves uzņēmumos, ieguldīt zelta biržā tirgotos fondos (ETF) vai tirgoties ar opcijām un nākotnes līgumiem. Šādi ieguldījumi piedāvā dažādību un vieglāku piekļuvi savam ieguldījumam (likviditāti), bet tiem ir arī savi riski.

Sieviete investē zeltā

Florinus.lv un investīcijas zeltā

Florinus.lv piedāvā investēt zeltā, pārdodot zelta stieņus un monētas. Šāda veida ieguldījumi ir droši un tos viegli var pārdot (ir augsta likviditāte). Galvenā priekšrocība ir tā, ka zeltu var pārdot jebkur pasaulē un jebkurā brīdī. Ieguldījumi zeltā aizsargā naudu no vērtības zuduma un inflācijas, turklāt zelts var būt arī unikāla dāvana dažādos svarīgos brīžos.

Divi zelta gabali uz svariem.

Ieguldīt zeltā var dažādos veidos, atkarībā no tā, ko cilvēks vēlas un cik lielu risku ir gatavs uzņemties. Lai gan zelta cena var mainīties īsā laika periodā, ilgākā laikā tā parasti saglabā savu vērtību. Taču ir svarīgi atcerēties, ka jebkurš ieguldījums ir saistīts ar zināmu risku, tāpēc ir gudri rūpīgi apsvērt savas finansiālās iespējas un, ja nepieciešams, meklēt profesionāļa padomu.

Bildes ņemtas no: hellogold, wealthprofessional, lehnerinvestments.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences