Māja un dārzsKapēc jums ir pelējums dzīvoklī?

Kapēc jums ir pelējums dzīvoklī?

Pelējums dzīvoklī: cēloņi un risinājumi

Vai Jūsu dzīvoklī parādījies pelējums? Šis nepatīkamais “viesis” var radīt veselības problēmas un bojāt mājokļa izskatu. Lai efektīvi apkarotu pelējumu, ir svarīgi saprast tā cēloņus un zināt, kādi pasākumi jāveic, lai to iznīcinātu. Šajā rakstā mēs aplūkosim galvenos pelējuma rašanās iemeslus dzīvoklī, kā arī dalīsimies ar praktiskiem padomiem un metodēm, kā atbrīvoties no šīs bieži sastopamās problēmas.

Kas ir pelējums un kāpēc tas parādās?

Pelējums ir sēne, kas mīl mitrumu un nepatīk gaisa plūsma. Visbiežāk tas parādās vecākās ēkās, aiz logiem, griestu stūros un aiz mēbelēm. Cilvēka ikdienas aktivitātes, piemēram, ēdiena gatavošana un istabu nevēdināšana, veicina mitruma uzkrāšanos dzīvoklī, kas ir ideāla vide pelējumam.

pelējums uz loga stūrī

Kāpēc ziemā pelējums ir aktīvāks?

Ziemā aukstais gaiss un siltais iekštelpu gaiss veido kondensātu uz logiem. Šis kondensāts ir viens no galvenajiem pelējuma augšanas iemesliem, tādēļ svarīgi ir regulāri vēdināt istabas, it īpaši guļamistabu.

Pelējums vannasistabā

Vannasistaba bieži ir mitrākā telpa mājoklī. Lai novērstu pelējuma veidošanos šeit, var ierīkot ventilatoru vai ventilācijas šahtu. Izmantojot zilas gaismas spuldzi vai kvarca lampu, var iznīcināt pelējuma sēnes sporas.

Pelējums uz vannas stūriem

Mitruma kontrole

Lai samazinātu mitrumu, var izmantot gaisa sausinātājus. Šīs ierīces palīdz uzturēt gaisu sausāku un tādējādi novērst pelējuma veidošanos.

Kā kontrolēt mitrumu?

Ikdienā ieteicams sekot līdzi relatīvam mitruma līmenim, izmantojot mitruma mērītāju. Tas palīdzēs uzturēt optimālu gaisa mitrumu dzīvoklī​.

Gaisa plūsmas nozīme pelējuma novēršanā

Pelējums mēdz veidoties vietās, kur gaisa plūsma ir ierobežota, piemēram, aiz mēbelēm. Tāpēc ir svarīgi nodrošināt labu gaisa cirkulāciju visā dzīvoklī​.

Remonts

Veicot remontu, izvēlieties materiālus, kas mazāk veicina pelējuma augšanu. Piemēram, kokšķiedras plātnes ir labāka izvēle nekā ģipškartons​​. Tomēr atcerieties, ka vienīgi remonts nepalīdzēs novērst pelējumu – galvenais ir regulāra telpu vēdināšana.

Dzīvoklis pirms un pēc pelējuma

Nepietiek tikai ar pelējuma noslaucīšanu vai nomazgāšanu. Lai efektīvi atbrīvotos no pelējuma, jāizmanto speciāli pelējuma iznīcināšanas līdzekļi. Viens no šādiem līdzekļiem ir “Vincents” ražotais Fungi vai Fungi PRO. Papildus tam, var izmantot arī kvarca lampu, lai novērstu pelējuma atkārtotu veidošanos​.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences