Māja un dārzsKāds dārzu dizains ir aktuāls 2024. gadā?

Kāds dārzu dizains ir aktuāls 2024. gadā?

Uzziniet kāds dārzu dizains ir kļuvis aktuāls: Atvērto telpu koncepts, smilšu dārzi un daudz citas tendeces.

Ar pavasara tuvošanos un temperatūras kāpumu, šis ir ideāls brīdis sākt plānot savu dārza dizainu. 2024. gads atnes jaunas tendences dārzu dizainā, kuras nāk gan no Grieķijas, gan no Amerikas. Šīs tendences piedāvā ne tikai jaunu vizuāli pievilcīgu dārza dizainu, bet arī praktiskus risinājumus, kas ļaus ietaupīt naudu dārza kopšanai. Apskatīsim detalizētāk, kādi ir šie aktuālie dārza trendi.

Atvērto telpu koncepts

Atvērta tipa dārzs ar mēbelēm.

“Atvērto gaisa telpu” jēdziens, kas pirmo reizi tika izmantots pirms vairāk nekā simts gadiem, 2024. gadā atgriežas ar jaunu sparu. Šādi dārzi kalpo kā zaļi patvērumi, veicinot biodaudzveidību un piedāvājot cilvēkiem vietu, kur atpūsties pie dabas. Atvērto gaisa telpu izveidē liela uzmanība tiek pievērsta videi draudzīgai būvniecībai un stādījumiem, kas piesaista apputeksnētājus.

Bieži izmantoti elementi ietver ērtu sēdēšanas vietu izveidi, piemēram, dīvānus vai atpūtas krēslus, kas integrēti dabiskā vidē, kā arī apgaismojumu.

”Hardscapes”

Dārzā izveidota ugunskura vieta atpūtai.

Kas ir ”Hardscapes”? Vienkāršāk sakot, cietā ainava ir visi ainavas dizaina elementi, kas nav dzīvi. Kā norāda nosaukums, tie ir cietāki dizaina elementi jūsu telpā, kā piemēram, betons, akmeņi, ķieģeļi, bruģakmeņi, akmens un koks. Termins “Hardscapes” ietver arī terases, labiekārtotus celiņus, atpūtas sienas, atbalsta sienas, ūdens elementus, ugunskura bedres, ainavu apgaismojumu, grila apkārtni, pergolas

”Hardscapes” materiāliem ir dažādas tekstūras, kas atkarīgas no to materiāla, krāsas, formas, izmēra un raksta. Atkarībā no noskaņas un stila, ko vēlaties izveidot savā dārzā, varat izmantot ainavas materiālus, lai radītu kontrastainu dizainu.

”Xeriscaping”

''Xeriscaping'' dārzu dizains: augi, kas iztur bez ūdens ilgstoši.

Vārds ”Xeriscape” ir grieķu vārda “xeros” un angļu valodas vārda landscape kombinācija, kas kopā nozīmē… “sausa ainava” vai “bez ainavas”. ”Xeriscape” ir ainavas dizaina veids, kurā tiek izmantoti augi, kas spēj izturēt ilgu laiku bez ūdens: Lavanda, Salvia vai Vēlziedes.

”Xeriscaping” ir dārza dizains, kas piedāvā risinājumus sausumam un ūdens trūkuma problēmām. Izvēloties sausumizturīgus augus un veidojot dārzu, kas nepieprasa biežu laistīšanu, var ievērojami samazināt ūdens patēriņu un veselīgus augus pat karstākajos mēnešos.

Smilšu dārzi

Lavandas aug smilšu dārzā, gar celiņu, kas ved līdz mājas druvīm.

Smilšu dārzu koncepcija ir relatīvi jauna pieeja, kas iegūst arvien lielāku popularitāti. Šī metode piedāvā inovatīvu risinājumu augu audzēšanai, izmantojot smiltis kā primāro augsnes veidu. Galvenā smilšu dārzu priekšrocība ir to spēja nodrošināt labu drenāžu, kas ir īpaši svarīgi smagām un mitrām ziemām. Augi, kas aug smilšainā augsnē, parasti ir stiprāki un izturīgāki, jo smiltis veicina gaisa plūsmu sakņu sistēmā un neaiztur ūdeni.

Smilšu dārzi piedāvā inovatīvu pieeju augu audzēšanā. Šādi dārzi ir piemēroti augiem, kas labi panes zemu uzturvielu augsnē.

Siltu toņu materiāli

Silti toņi dārza mēbelēs: krēsls ar smilšu krāsas spilvenu un mazs koka galdiņš.

Siltu toņu materiālu izmantošana dārzu un ainavu dizainā radīs mājīgu un aicinošu atmosfēru āra telpās. Šī tendence ir atsauce uz aukstajiem un industriālajiem materiāliem, kas dominēja iepriekšējos gadu desmitos, un rāda pāriešanu uz vairāk organiskiem un dabiskiem dizaina elementiem.

Siltie toņi, piemēram, terrakota, rūsa, auzu pelēka, lazdu un smilšu krāsas lieliski papildina zaļos augus un ziedošo augu krāsas. Papildus galvenajiem ”Hardscapes” elementiem, siltu toņu materiālus var izmantot arī kā akcentus dārza mēbelēs, dekoratīvos objektos un apdares detaļās. Metāla elementi: bronza, varš vai ”Corten” tērauds, pievienos savu raksturu dārzam!

Materiālu pārstrāde un atkārtota izmantošana

Puķu podi novietoti uz pārkrāsotām koka paletēm.

Materiālu pārstrāde un atkārtota izmantošana dārza dizainā ir solis pretī ilgtspējībai, samazinot atkritumu apjomu un veicinot resursu efektīvu izmantošanu. Pārstrādājot un atkārtoti izmantojot materiālus, dārza dizaineri un īpašnieki var samazināt nepieciešamību pēc jauniem resursiem.

Atkārtoti izmantot dārzā var dažādus priekšmetus, sākot no vecu mēbeļu izmantošanu stādiem un beidzot ar kafijas tasīšu vai olu kastīšu izmantošanu sēklu sēšanai. Varat arī atkārtoti izmantot vecas smaržu pudelītes kā vāzes vai izmantot sabojātus keramikas podus, lai izklātu jaunus podus labākai drenāžai.

Dārzu dizains 2024. gadā

Nobeigumā, 2024. gadā dārzu dizaina tendences ir vērstas uz ilgtspējību, biodaudzveidību veicināšanu un siltiem toņiem. Pieaugot interesei par videi draudzīgiem risinājumiem, arī dārza dizainā tiek meklētas inovatīvas pieejas, kas apvieno funkcionalitāti ar vizuālo pievilcību. Šogad populāri ir atvērto telpu koncepti, ”hardscape” elementi, ”xeriscaping”, smilšu dārzi, siltu toņu materiāli, kā arī materiālu pārstrāde un atkārtota izmantošana. Katrs no šiem elementiem piedāvā iespēju radīt unikālu un pievilcīgu āra telpu, kas vienlaikus ir arī ilgtspējīga un praktiska.

Bildes ņemtas no:marthastewart, summitlandscapeinc, bhgrecareer, gardeningetc, idealhome, gardeningknowhow, bhg.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences