BūvniecībaKādi jauni vides objekti atradīsies Vecrīgā?

Kādi jauni vides objekti atradīsies Vecrīgā?

Vecrīgā tiks uzstādīti jauni vides objekti, iekļaujot interaktīvas mākslas instalācijas un skulptūras

Nesen noslēdzies nozīmīgs Rīgas pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta departamenta rīkotais konkurss, kas paredzēja, ka tiks radīti jauni vides objekti Vecrīgā. Šajā konkursā tika pieteikts 21 projekts četrām dažādām lokācijām Vecrīgā, kas atklāj jaunas mākslas formas un interaktīvas instalācijas. Šos projektus īstenos nākamajos mēnešos.

Doma laukumā

''Lightfoot'' vides objekts ''Kopa pie Doma''

Doma laukumā uz uzvarētāju pjedestāla kāpis ir “Kopā pie Doma” projekts, ko veidojusi piegādātāju apvienība “Lightfoot”. Šis projekts paredz Rīgas vēsturiskā centra -Doma laukuma atdzīvināšanu, izmantojot aizraujošu pilsētvides mākslas objektu. Novietojuma ideja risina pilsētvides situāciju, kur vienuviet sastopas septiņas Rīgas ielas, kā vienotu centrālās satikšanās punktu. Šī mākslas instalācija kalpos ne tikai kā videss objekts, bet arī aicinās cilvēkus no visām sabiedrības grupām mijiedarboties atjaunotajā publiskajā telpā.

Līvu laukums

Līvu laukumam, no konkursa piedāvājumiem, žūrija piešķīra godalgas diviem projektiem – SIA “Pareizā ķīmija” ar objektu “Rotaļrīga” un “Aktsiaselts Adamlights” no filiāles “Adam Decolight Latvia” ar objektu “Gaismas ceļojums”. Abi projekti pievēršas interaktivajām instalācijām.

Reformācijas laukums

Reformācijas laukumā tiks izstādīts mākslinieka Ērika Boža darbs “Oksitocīna portāls”, kas arī saņēma žūrijas atzinību. Šis projekts veidos interaktīvu portālu, kas simbolizē cilvēciskās mijiedarbības nozīmi un emocionālo piesātinājumu pilsētvidē.

11. novembra krastmalā

Izcelties starp citiem projektiem izdevās SIA “Savvaļa” un mākslinieka Andra Eglīša veidotajam darbam “Laika upes liecinieki”, kas paredzēts izvietošanai 11. novembra krastmalā. Šis vides mākslas objekts ir iecerēts kā septiņu lielformāta skulptūru ansamblis. Skulptūras veidotas no aerobetona un jauktas ar Latvijas zemes krāsām, kas radīs sajūtu, it kā tie būtu arheoloģiski atradumi vai no upes izskaloti priekšmeti.

Vecrīgas vides objekti

Projektu realizācija sāksies tuvākajos mēnešos, un pirmie objekti tiks uzstādīti 11. novembra krastmalā un Doma laukumā līdz jūlija sākumam un jūlija beigām. Visi vides mākslas objekti būs apskatāmi Vecrīgā no jūlija līdz septembrim, pēc kura plānots, ka šie un citi mākslas objekti tiks izvietoti arī citās Rīgas apkaimēs.

Konkursa organizatori uzsver, ka galvenais mērķis bija ne tikai radīt jaunus mākslas objektus, bet arī veicināt kultūras pieejamību un sabiedrisko telpu aktualitāti.

Bildes ņemtas no: rigasdome, apkaimes.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences