BūvniecībaKādi atjaunošanas darbi būs ceļu būvē šovasar?

Kādi atjaunošanas darbi būs ceļu būvē šovasar?

Rīgā šovasar notiks ceļu būve, kurā plānoti plaši ceļu atjaunošanas darbi 19 ielu posmos

Šogad vasaras sezonā Rīgā ir plānoti ceļu seguma atjaunošanas darbi, kas ietvers 19 ielu posmus un tiks realizēti vairākos etapos. Rīgas dome ir apstiprinājusi budžetu, kas paredz nozīmīgas finansiālas investīcijas šiem mērķiem, un darbi tiks veikti, ievērojot trīs atklātu konkursu procedūras.

Ceļu atjaunošanas projekti un finansējums

Rīgas domes lēmums paredz iztērēt līdz 10,3 miljoniem eiro ceļu seguma atjaunošanai. Šī summa tiks sadalīta starp dažādiem projektu posmiem, no kuriem 1,5 miljonus eiro segs pašvaldības budžets, bet atlikušos 8,7 miljonus eiro paredzēts aizņemties no Valsts kases. Darbi notiks trīs atklātu konkursu kārtībā, un pašlaik ir noslēdzies pirmais konkurss par 19 objektiem, kur šobrīd notiek iepirkuma pretendentu izvērtēšana.

Konkrētie atjaunošanas posmi

Skats uz Cēsu ielu un ''Evolution'' ēku

Atjaunošanas darbi ietvers dažādus ielu posmus Rīgas pilsētā, kas aptver gan ietves, gan brauktuves daļas. Darbi tiks veikti šādās ielās un to posmos:

 • Kārļa Mīlenbaha ielā (no Lastādijas ielas līdz Dzirnavu ielai)
 • Cēsu ielā (plānots atjaunot arī ietves)
 • Pērnavas ielā (no Augusta Deglava ielas līdz Brīvības ielai)
 • Biķernieku ielā (no Biķernieku ielas Nr. 12 līdz Biķernieku ielai Nr. 40a)
 • Pulkveža Brieža ielā (no Hanzas ielas līdz Elizabetes ielai)
 • Dienvidu tiltam un tā pieejām
 • Gustava Zemgala gatvē (no Ūnijas ielas līdz Brīvības gatvei)
 • Biķernieku ielā (no Lielvārdes ielas līdz Ulbrokas ielai)
 • Sesku ielā (no Ilūkstes ielas līdz Dārzciema ielai)
 • Lubānas ielā (no Andreja Saharova ielas līdz Brāļu Kaudzīšu ielai)
 • Un vēl daudz citās ielās par kurām vairāk uzzināsiet: rigasdome

Darbu izpildes termiņi atšķirsies atkarībā no veicamo darbu apjoma katrā konkrētajā vietā, prognozējot no 20 līdz pat 120 kalendārajām dienām pēc līguma parakstīšanas. Darbus plānots sākt vasaras sākumā, tūlīt pēc būvuzraudzības iepirkuma noslēguma.

Izsludināts otrais konkurss Rīgas ielu seguma atjaunošanai

Mašīnas uz Kārļa Ulmaņa gatves ceļiem.

Nesen tika izsludināts otrais atklātais konkurss Rīgas ielu seguma periodiskajai atjaunošanai. Šī konkursa galvenais mērķis ir atrast piemērotus darbu veicējus, kas veiks seguma atjaunošanas darbus trīs specifiskos Kārļa Ulmaņa gatves posmos. Iepirkuma pretendentiem ir iespēja iesniegt savus piedāvājumus līdz 2024. gada 30. maija plkst. 10.00. Ir svarīgi, ka visi piedāvājumi tiek sagatavoti saskaņā ar izsludinātajiem konkursa noteikumiem un prasībām, lai nodrošinātu taisnīgu un caurspīdīgu izvērtēšanas procesu.

Katram posmam ir atšķirīgs darbu izpildes termiņš, kas ir noteikts atbilstoši veicamo darbu apjomam un sarežģītībai, un plānots, ka darbi tiks uzsākti vasaras sezonā pēc būvuzraudzības iepirkuma noslēguma. Darbu izpildes laiks katram posmam varētu būt no 102 līdz 150 kalendārām dienām.

Atjaunošanas darbi ceļu būvē šovasar

Koka lapa bedrē uz asvaltēta ceļa

Rīgā šovasar notiks ceļu būve, kurā plānoti plaši ceļu atjaunošanas darbi 19 ielu posmos. Šie vērienīgie ceļu atjaunošanas darbi Rīgā veicinās pilsētas infrastruktūras uzlabošanu un nodrošinās drošāku un ērtāku vidi gan autovadītājiem, gan gājējiem. Pateicoties rūpīgi plānotajai darbu izpildei un finansiālajam atbalstam, Rīgas ielas kļūs izturīgākas un pievilcīgākas. Iedzīvotājiem un pilsētas viesiem ir jāgaida, ka laikā, kad notiks darbi, var rasties nepieciešamība pielāgot savus ikdienas maršrutus, taču ilgtermiņā šie uzlabojumi atvieglos ikdienu un uzlabos pilsētas kopējo izskatu. Tādējādi, lai arī ceļu atjaunošanas darbi var šķist apgrūtinājums, bet tie ir būtisks solis pretim modernai un funkcionālai pilsētvidei.

Bildes ņemtas no: profitgreenly, rigasdome, outdoor, rentinriga, roadcloud.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences