TehnoloģijasKādas profesijas būs vispieprasītākās 2024. gadā?

Kādas profesijas būs vispieprasītākās 2024. gadā?

spot_img

Vispieprasītākās profesijas 2024. gadā

2023. gads darba tirgū atnesa ievērojamas pārmaiņas, izceļot jaunas profesijas, piemēram, datu zinātni, mākslīgo intelektu, programmatūras izstrādi, kiberdrošību un veselības aprūpi. Šis raksts apskatīs, kuras profesijas 2024. gadā varētu būt vispieprasītākās, turpinot šīs tendences.

Mākslīgā intelekta inženieri

Mākslīgā intelekta inženieri ir svarīgi tehnoloģiskās inovācijas virzītāji. PwC prognozē, ka AI līdz 2030. gadam varētu dot ieguldījumu 1,5 triljonu dolāru apmērā pasaules ekonomikā, kas padara šo profesiju ārkārtīgi pieprasītu.

Sieviete strādā par mākslīgo intelektra inženieri

Datu analītiķi

Ar prognozēm, ka 2024. gadā tiks radīti 147 zetabaitu datu, datu analītiķu un zinātnieku nozīme tikai pieaugs. Šie profesionāļi ir nepieciešami visās industrijās, lai analizētu un izmantotu lielos datu apjomus.

Sieviete strādā par datu analītiķi

Datu vai informācijas brokeri

Datu brokeru nozīme kļūst arvien svarīgāka, jo uzņēmumi meklē veidus, kā optimizēt pārdošanu, izmantojot patērētāju uzvedības modeļus. Līdz 2028. gadam paredzēts, ka globālais datu brokeru tirgus sasniegs vairāk nekā 545 miljardus ASV dolāru.

Kiberdrošības eksperti

Ar šīs paaudzes atkarību no digitālajām tehnoloģijām un arvien bīstamākiem kiberuzbrukumiem, kiberdrošības ekspertu loma kļūst arvien nozīmīgāka. Prognozēts, ka darbavietu skaits šajā jomā pieaugs par 35% līdz 2031. gadam.

Vīrietis strādā par informācijas drošības ekspertu

Programmatūras izstrādātāji

Programmatūras izstrādātāji ir svarīgi mūsdienu digitālās pasaules veidotāji. Viņi strādā dažādās nozarēs un, pateicoties McKinsey prognozēm par augsto pieprasījumu pēc kvalificētiem darbiniekiem, šī profesija turpinās būt ļoti pieprasīta.

vīrietis strādā par programmas izstrādātāju

Vispieprasītākās profesijas un sagatavošanās darba tirgum

2024. gadā darba tirgus, it īpaši tehnoloģiju jomā, piedāvās daudz jaunu iespēju. Lai izmantotu šīs iespējas, ir svarīgi saprast, kādas profesijas būs pieprasītas un kā tās mainīsies. Tas var nozīmēt jaunu prasmju apgūšanu vai pat profesijas maiņu. Tāpēc tieši tagad ir labākais laiks domāt par savu nākotni!

spot_img

Lasi vēl

spot_img

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences