VeselībaKā Var Palīdzēt Ābolu Etiķis Veselībai?

Kā Var Palīdzēt Ābolu Etiķis Veselībai?

spot_img

Ābolu etiķis veselībai: Uzziniet, kā tas palīdz samazināt svaru, regulē cukura un holesterīna līmeni

Ābolu etiķis ir daudzveidīgs produkts, ko var izmantot ne tikai salātos un ēdienu receptēs, bet arī matu un ādas kopšanā, nogurušu kāju tonizēšanā. Tā veselībai labvēlīgās īpašības ir zinātniski pamatotas, padarot ābolu etiķi par vērtīgu palīgu ikdienas dzīvē.

Kā ābolu etiķis ietekmē veselību?

Ābolu etiķa labvēlīgā ietekme uz veselību izskaidrojama ar vairākiem darbības mehānismiem. Pirmkārt, tas inaktivē cukuru šķeļošos fermentus zarnās, tādējādi samazinot cukura uzsūkšanos un enerģijas veidošanos, kas palīdz samazināt svaru. Turklāt, etiķis samazina cukura līmeni asinīs, jo cukuri sadalās lēnāk un pēc ēšanas cukura līmenis asinīs neceļas tik strauji.

Sāta sajūtas veicināšana un vielmaiņas uzlabošana

Ābolu etiķis satur pektīnu, kas darbojas kā šķīstošās šķiedrvielas un fermentējas zarnu labajās baktērijās, veidojot īso ķēžu taukskābes, kas optimizē vielmaiņu. Šīs šķiedrvielas arī veicina sāta sajūtu, palīdzot kontrolēt apetīti un samazināt uzņemto kaloriju daudzumu.

Holesterīna līmeņa samazināšana

Ābolu etiķis var samazināt holesterīna līmeni asinīs, jo kavē žultsskābju atpakaļuzsūkšanos, veicinot žultsskābju veidošanos aknās, kam tiek patērēts holesterīns. Tas samazina sliktā holesterīna daudzumu organismā.

Antioksidantu un polifenolu aktivizēšana

Fermentējot ābolu sulu, antioksidanti un polifenoli kļūst efektīvāki, padarot ābolu etiķi vēl vērtīgāku. Salīdzinot ar ābolu sulu, etiķis satur mazāk cukura, bet vairāk antioksidantu un polifenolu.

Lietošana cilvēkiem ar laktozes nepanesību

Pētījumi rāda, ka ābolu etiķis kā fermentēts produkts ir labs alternatīvs cilvēkiem ar laktozes nepanesību, jo nodrošina probiotikas bez piena produktu lietošanas.

Kā un cik daudz lietot ābolu etiķi?

Ābolu etiķis stikla pudelītē ar āboliem uz galda.
Foto atsauce: Ehioma Osih

Pētījumi liecina, ka ābolu etiķis var palīdzēt cilvēkiem ar 2. tipa diabētu un citiem vielmaiņas traucējumiem, ja to lieto no rīta tukšā dūšā ilgāk nekā 8 nedēļas. Ieteicamā deva ir 15 mililitri, sajaukti ar vismaz 100 mililitriem ūdens. Ja garša šķiet par skābu, var pievienot karoti medus.

Regulāra ābolu etiķa lietošana uzlabo kopējo holesterīna, triglicerīdu un cukura līmeni asinīs, kā arī veicina labāku ogļhidrātu toleranci un svara samazināšanu. Tomēr svarīgi ir arī uzturs un fiziskā aktivitāte.

Cukura līmeņa samazināšana asinīs

Ābolu etiķis uzlabo ķermeņa jutību pret insulīnu, samazina cukura līmeni asinīs pēc maltītes un pirms gulētiešanas, tādējādi palīdzot kontrolēt cukura līmeni asinīs.dezinficē un attīra dažādas virsmas. Tas ir viegli izmantojams, sajaucot ar ūdeni attiecībā 1:9, un ieliekot izsmidzināmā pudelē.

Ābolu etiķis ādas un matu kopšanā

Ābolu etiķis tiek izmantots arī ādas un matu kopšanā. Tas līdzsvaro ādas pH līmeni, palīdz attīrīt poras un uzlabo matu spīdumu. Matus skalo ar ūdens un etiķa maisījumu (1:1), lai noņemtu produktu paliekas un netīrumus. Ja nevēlaties taisīt maisījumu, tad ir arī iespēja iegādātiesLADOR A.C.V.Kondicionieri matiem ar ābolu etiķi ”Drogās”.

Ābolu etiķis kā uztura sastāvdaļa

Ābolu etiķi var iekļaut uzturā, pievienojot to salātu mērcēm, zupām vai vienkārši sajaucot ar ūdeni un dzerot. Ieteicams sākt ar nelielu devu un vērot ķermeņa reakciju. Ābolu etiķi var iedalīt filtrētā un nefiltrētā. Filtrēts etiķis ir dzidrs un piemērots kulinārijai un tīrīšanai, bet nefiltrēts etiķis ir duļķains un ir labāks uztura un kosmētiskai lietošanai.

Ābolu etiķis veselībai

Ābolu etiķis veselībai ir paredzēts dažādām pielietošanas iespējām gan veselības uzlabošanai, gan sadzīvē. Tā pareiza lietošana var sniegt ievērojamus ieguvumus veselībai, taču svarīgi ir ievērot ieteicamās devas un konsultēties ar speciālistu, ja rodas šaubas.

spot_img

Lasi vēl

spot_img

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences