FinansesJaunuzņēmumiem būs pieejams 2,6 miljonu eiro atbalsts darbinieku piesaistei

Jaunuzņēmumiem būs pieejams 2,6 miljonu eiro atbalsts darbinieku piesaistei

Latvijā aprīlī tiks atklāta jauna atbalsta programma jaunuzņēmumiem, kuru administrē ”LIAA”

Aprīlī tiks atklāta jauna atbalsta programma, ko administrē ”Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra” (LIAA), vērsta uz jaunuzņēmumiem, kas plāno piesaistīt augsti kvalificētus darbiniekus. Programma ļaus jaunuzņēmumiem saņemt finansējumu līdz pat 200 000 eiro katram projektam. Kopējais atbalsta fonds sasniedz 2,6 miljonus eiro.

Kādi projekti kvalificējas atbalstam?

Darbiniece risina tehnoloģiju problēmas

Atbalsts ir paredzēts aktivitātēm, kas ietilpst viedās specializācijas jomās, tādās kā:

  • Biomedicīna un medicīnas tehnoloģijas,
  • Informācijas un komunikāciju tehnoloģijas,
  • Fotonika un viedie materiāli,
  • Bioekonomika,
  • Viedā enerģētika un mobilitāte.

Projektiem jābūt vērstiem uz pētniecību, tehnoloģisku problēmu risināšanu vai jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādi.

Kā jaunuzņēmumi var pieteikties?

Pieteikšanās process sāksies jau aprīļa pirmajā pusē un tiks veikts caur biznesa attīstības platformu business.gov.lv. ”LIAA” mērķis ir atbalstīt jaunuzņēmumus, kas demonstrē augstu izaugsmes potenciālu un inovatīvu pieeju savās darbībās.

Ko var sagaidīt no jaunuzņēmumiem?

LIAA komanda

”LIAA” direktora pienākumu izpildītāja Iveta Strupkāja uzsver, ka jaunuzņēmumu ekosistēma spēlē svarīgu lomu valsts ekonomikas attīstībā un inovāciju veicināšanā. Iepriekšējos atbalsta periodos 37 jaunuzņēmumi ir izmantojuši šo finansējumu, lai piesaistītu 160 augsti kvalificētus darbiniekus, galvenokārt IT nozarē.

Pēc “Startin.lv” datiem, vairāk nekā 600 jaunuzņēmumi Latvijā veicinājuši 620 miljonu eiro investīcijas pēdējo desmit gadu laikā, nodrošinot darbavietas 3677 cilvēkiem. Tomēr pirmie pieci darbības gadi jaunuzņēmumiem ir visgrūtākie, tāpēc šāds atbalsts ir īpaši svarīgs.

Kāds ir atbalsta programmas ilgtermiņa mērķis?

LIAA biznesa inkubatora ofiss

Atbalsts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda nodrošina ne tikai finansiālu atspēriena punktu jaunuzņēmumiem, bet arī palīdz veidot stipru un vienotu jaunuzņēmumu vidi. Stratēģija 2022.–2025. gadam ir izstrādāta, lai celtu augšā jaunuzņēmumu nozari, piesaistot arī ārvalstu investīcijas un tādējādi stiprinot valsts ekonomiku kopumā.

Latvijā šobrīd darbojas virs 600 jaunuzņēmumu, un šī jaunā iniciatīva solās būtiski paplašināt to darbības iespējas un sasniegumus. Atbalsta programma ir būtisks solis uz priekšu inovatīvas ekonomikas un augsti kvalificētas darbaspēka attīstībā Latvijā.

Bildes ņemtas no: community, timesofisrael, em.gov, ezylegal, X.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences