FinansesNācis klajā jauns plāns cīņai ar naudas atmazgāšanu

Nācis klajā jauns plāns cīņai ar naudas atmazgāšanu

Plāns cīņai ar naudas atmazgāšanu

Latvijas valde ir devusi zaļo gaismu “Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas, terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas un apkarošanas rīcības plānam (NILLTPF) 2024-2026”, kas ir būtisks solis Latvijas aizsardzības stiprināšanā pret finanšu noziegumiem. Šis plāns atbilst Nacionālajai finanšu noziegumu novēršanas un apkarošanas stratēģijai, nosakot ceļvedi Latvijas nākotnei cīņā pret naudas atmazgāšanu, terorisma finansēšanu un proliferācijas finansēšanu.

Kas ir šis plāns un kāds ir tā galvenais mērķis?

Lupa uz eiro banknotēm

“Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas, terorisma un proliferācijas finansēšanas apkarošanas rīcības plāna 2024-2026” galvenais mērķis ir stiprināt Latvijas spējas apkarot un samazināt naudas atmazgāšanu, terorisma finansēšanu un proliferācijas finansēšanu. Īstenojot konkrētus plānā izklāstītos pasākumus, Latvija plāno uzraudzīt un ierobežot darbības, kas veicina šīs nelikumīgās darbības, saskaņojot ar starptautiskajiem standartiem.

Kā šis plāns tiks īstenots?

100 banknote uz galda aptīta ar gumiju

Paša plāna īstenošana balstās uz divpadsmit rīcības virzieniem, kas rūpīgi izstrādāti, lai sasniegtu ‘’Finanšu darījumu darba grupas’’ (FATF) noteiktos efektivitātes rādītājus. Sākot no starptautiskās sadarbības uzlabošanas, līdz kriptoaktīvu pakalpojumu sniedzēju uzraudzībai, naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas novēršanas un uzraudzības uzlabošanai, katrs rīcības virziens ir vērsts uz konkrētām Latvijas finanšu ekosistēmas vājākām vietām.

Kāpēc šis plāns ir nepieciešams?

CIlvēki paraksta finanšu papīrus

Attīstoties finanšu noziegumu videi, tostarp strauji pieaugot digitālo darījumu apjomam, cīņa pret naudas atmazgāšanu vēl nekad nav bijusi tik aktuāla kā tagad. Tāpat pārmērīga ārvalstu kontu izplatība Latvijas iedzīvotāju vidū rada jaunas aizdomas un izaicinājumus saistībā ar naudas atmazgāšanu, kas prasa proaktīvu pieeju, lai mazinātu riskus un aizsargātu Latvijas finanšu sistēmu.

Secinājumi

“Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas, terorisma un proliferācijas finansēšanas apkarošanas rīcības plāna 2024-2026” apstiprināšana ir nozīmīgs pavērsiena punkts Latvijas valdes cīņā pret dažādiem finanšu noziegumiem. Īstenojot šo plānu, Latvija ir gatava stiprināt starptautisko sadarbību un nodrošināt savu finanšu aizsardzību pret naudas atmazgāšanas un citu nelikumīgu finanšu darījumu postu. 

Bildes no: lsm; lvportals; online.hbs

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences