VeselībaJauns informācijas portāls vēža slimniekiem Latvijā: "Pacientu akadēmija"

Jauns informācijas portāls vēža slimniekiem Latvijā: “Pacientu akadēmija”

spot_img

Jaunais portāls “Pacientu akadēmija” ir nozīmīgs solis uz priekšu vēža slimniekiem un to tuviniekiem Latvijā

Latvijā notiek nozīmīgs pavērsiens vēža pacientu informētības jomā ar jauna portāla Pacientu akadēmija” atklāšanu. Šis portāls tiks prezentēts ceturtdien, 25. aprīlī, Latvijas Universitātes Zinātņu mājā un ir izstrādāts kā atbilde uz steidzamu vajadzību pēc kvalitatīvas un uzticamas informācijas avota par vēzi.

Kāds ir šī portāla mērķis?

“Pacientu akadēmija” ir paredzēts kā izsmeļošs resurss vairāk nekā 86 tūkstošiem Latvijas vēža slimniekiem un viņu tuviniekiem. Portāls sniedz piekļuvi ārstu recenzētai informācijai par izplatītākajiem vēža veidiem, to diagnostiku un ārstēšanas metodēm. Tas ļauj iepazīties ar specifisku onkoloģisko terminoloģiju, kas noderēs gan jaunajiem, gan pieredzējušiem pacientiem un viņu ģimenēm.

Latvijas iedzīvotāju izpratne par veselību?

Ārsts apskata pacienta veselību, pieraksta informāciju.

2022. gadā veiktais pētījums atklāj, ka Latvijas iedzīvotāju izpratne par veselību ir viena no zemākajām Eiropas Savienībā – 79 % respondenti ir izrādījušies ar nepietiekamu izpratni par veselību. Tas norāda uz nozīmīgu nepieciešamību pēc informācijas un izglītības, kuru cer segt “Pacientu akadēmija”.

Kāds ir portāla saturs?

Vietne piedāvā plašu informācijas klāstu, kas aptver visus svarīgākos aspektus saistībā ar vēzi – no tā diagnostikas līdz ārstēšanai un atbalsta iespējām. Tajā iekļauta informācija par vēža veidiem, skrīningiem, diagnozi, ārstēšanas posmiem un veidiem, rehabilitāciju un pat uztura un fizisko aktivitāšu nozīmi dzīves kvalitātes uzlabošanai pēc ārstēšanas. Visi materiāli ir balstīti starptautiski atzītām vadlīnijām un pārbaudīti ar nozares ekspertiem.

Kas ir devuši ieguldījumu portāla izveidē?

Portāla izveidē iesaistījusies plaša speciālistu grupa, tostarp onkologi, ķirurgi, dietologi, un citi medicīnas profesionāļi no vadošajām Latvijas medicīnas iestādēm un universitātēm. Līdz ar to, “Pacientu akadēmijas” uzticamību un profesionālismu nodrošina augsta līmeņa ekspertīze.

Kāda ir portāla nozīme vēža slimniekiem?

arsts skatās monitorā pacienta veselību

Vietnes izveide ir atbilde uz vajadzību pēc kvalitatīvas informācijas, kas Latvijā bijusi nepietiekama un nesaprotama. Ar “Pacientu akadēmiju” tiek mērķēts uz to, lai pacienti un viņu tuvinieki varētu labāk orientēties vēža ārstēšanas jautājumos, kas būtiski veicina gan fiziskās, gan emocionālās labsajūtas uzlabošanu un sniedz cerību uz labāku dzīves kvalitāti un ilgāku izdzīvošanu.

“Pacientu akadēmija”

Jaunais portāls “Pacientu akadēmija” paver durvis uz plašāku informāciju, kas vēl līdz šim Latvijā nav bijušas tik viegli pieejamas. Tas ir būtisks solis uz priekšu cīņā pret vēzi Latvijā, sniedzot cerību un atbalstu tiem, kuriem tas visvairāk nepieciešams.

Bildes ņemtas no: onkoalianse, lsm,

spot_img

Lasi vēl

spot_img

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences