TransportsJauni elektrovilcieni sāks kursēt no 15. decembra

Jauni elektrovilcieni sāks kursēt no 15. decembra

Jaunie elektrovilcieni un to maršruti

No šī gada 15. decembra Latvijā sāks kursēt jauni elektrovilcieni, kas radīti sadarbībā ar Čehijas uzņēmumu “Škoda Vagonka“. Šis ir patiešām liels solis Latvijas sabiedriskā transporta uzlabošanā!

AS “Pasažieru vilciens” valdes priekšsēdētājs, Rodžers Jānis Grigulis, paziņoja, ka jaunie elektrovilcieni no 15. decembra sāks kursēt vairākos maršrutos. Šis notikums ir ievērojams solis uz priekšu sabiedriskā transporta modernizācijā, nodrošinot ērtāku, modernāku un dabai draudzīgāku pārvietošanos. Zināms, ka pirmais brauciens ar pasažieriem būs pa maršrutu Rīga – Dubulti – Rīga.

Elektrovilcienu interjers

“Škoda Vagonka” – elektrovilcieni piegādāti!

“Škoda Vagonka” ir Čehijas uzņēmums, kas ir plaši pazīstams ar elektrisko pasažieru vilcienu ražošanu. Līdz šim uzņēmums ir apņēmies piegādāt 32 jaunus elektrovilcienus “Pasažieru vilcienam”, no kuriem 15 tiks nodoti līdz 15. decembrim.

Katrā vilcienā būs iebūvēta klimata kontroles sistēma, lai nodrošinātu ideālu temperatūru jebkurā laikā. Pasažieriem būs pieejami ērti, ergonomiski sēdekļi un kvalitatīvas labierīcības. Informācijas plūsma vilcienā tiks nodrošināta ar integrētām video un audio sistēmām, kas informēs par brauciena gaitu un pieturām. Turklāt jaunie vilcieni būs arī ar WiFi pieslēgumu.

Ar jauno elektrovilcienu ienākšanu Latvijā, vecie vilcieni vairs netiks izmantoti pasažieru pārvadāšanai. Veco vilcienu liktenis ir nezināms – iespējams izsole. Interesi par šiem vilcieniem ir izrādījušas vairākas valstis, tostarp Gruzija, Kazahstāna un Ukraina.

Vivi jaunie elektrovilcieni. Sēdvietas vilcienā.

Jaunie elektrovilcieni ne tikai uzlabos pasažieru pārvadāšanas procesu, bet kā arī iepriekš tika minēts – tas ir sākums lielāka projekta attīstībai! Latvijas iedzīvotājiem un tūristiem nu būs pieejams mūsdienīgāks un efektīvāks sabiedriskais transports!

Bildes ņemtas no pv.lv, dienas bizness un tvnet

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences