SkaistumkopšanaJaunākā 2024. gada tendence: Frizūras īsiem matiem

Jaunākā 2024. gada tendence: Frizūras īsiem matiem

2024. gada frizūras īsiem matiem atspoguļo gan atgriešanos pie klasikas, gan arī jaunas modernas pieejas. Šajā apskatā izceļam katru no tendencēm, piedāvājot padomus un ieteikumus, kā katru no tām pielāgot atbilstoši individuālajam stilam un matu tekstūrai. Apskatīsim piecas frizūras īsiem matiem, kas ir ieguvušas popularitāti pēdējā laikā.

Piksiju griezums

Sieviete ar balinātiem, īsiem matiem pixie griezumā.
Foto atsauce: EVG Kowalievska

Piksiju griezums, kas ir īss matu stils, ar īsām sānu un aizmugurējo daļu matiem, bet nedaudz garāku augšpusē un ļoti īsu čolku. Šī stila nosaukums ir aizgūts no mitoloģiskajām piksijām (Pixies), un tā popularitāte sākās jau 1950. gadu, pateicoties aktrisei Audrey Hepbur filmā “Romiešu brīvdienas”.

1970. gados, kad gari mati atkal kļuva par trendu, piksiju griezuma popularitāte nedaudz mazinājās, bet 1980. un 1990. gados tas atkal atguva popularitāti. Šis matu griezums tiek uzskatīts par vīrišķīgu, bet tomēr ir ļoti daudz sievietes, kam piestāv šis griezums vairāk nekā citi. Mūsdienās, piksiju griezuma trends ir atgriezies, ko veicināja dokumentālās filmas un intervijas, kas saistītas ar princesi Diānu.

Priekšrocības

Piksiju griezumu ir iespējams ātri sakārtot. Ja mazgājat matus, tie ātri izžūst, nav jāsatraucas par to sapinkāšanos vai ķemmēšanu – frizūru var veidot ar pirkstiem! Griezumam nav vajadzība izmantot matu kopšanas līdzekļus bieži. Vienīgais mīnuss ir tas, ka to ir jāatjauno ik pa laikam, aizejot pie friziera.

Rixie griezums

Sieviet ar īsiem matiem ''Rixie cut'' sēž pie ūdens.
Foto atsauce: David Florin

Rixie griezums ir modernā piksija griezuma variācija ar noapaļotām malām, kas atgādina 60. gadu stila ikonas. Šis griezums atšķirās no piksija, radot maigāku un sievišķīgāku izskatu.

Bixie griezums

Florence Pugh ar Bixie matu griezumu.
Foto atsauce: Florence Pugh/ Instagram

Bixie griezums ir unikāls frizūras stils, kas apvieno īsā boba un piksiju griezuma labākās īpašības. Bixie griezums ir piemērots dažādiem matu tipiem – no taisniem līdz viļņainiem vai čirkainiem. Tas piedāvā modernu un asu izskatu, kas piemērots dažādiem matu tipiem un sejas formām. Apaļām sejām, pievienojot vairāk matu apjomu augšpusē, var radīt ilūziju par tievāku seju. Tas ir lielisks variants tiem, kas meklē stilīgu, tomēr viegli kopjamu vidēji īsu matu griezumu.

Florence Pugh, nogrieza garos matus un izveidoja sev Bixie griezumu. Viņa ir iedvesmojusi daudzus cilvēkus izmēģināt šo trendīgo frizūru pateicoties tam cik ļoti viņai piestāv šis matu griezums.

Bob griezums

Noapaļotais bob griezums ir viens no visdaudzpusīgākajiem un mūžīgi populārajiem matu stilu griezumiem. Noapaļotais bob ir ideāls risinājums dažādiem matu tipiem un sejas formām. Ovālām sejas formām piestāvēs jebkurš bob matu griezums, savukārt apaļām sejām labāk piestāv bob griezumi, kas ir garāki, jo tie vizuāli pagarina seju. Dažādiem matu tipiem noapaļotais bob var tikt pielāgots atšķirīgi. Lai saglabātu frizūras asumu, to vajadzētu apgriezt ik pēc sešām nedēļām.

Šī frizūra kļuvusi par 2024. gada trendu pateicoties Sydney Sweeney! Aktrise ieradās ”Vanity Fair Oscar” ballē, svinot 96. Akadēmijas balvu (2024. gada 10. martā), ar jaunu boba griezumu. Aktrises jaunais griezums, apvienoja divu desmitgažu – 50. un 60. gadu – frizūru labākās īpašības. Sydney Oskaru frizūra atspoguļo laiku, kurā Vecā Holivuda satikās ar moderno “Swinging Sixties” stilu.

Franču bob

Dua Lipa ar taisnu Franču bob frizūru
Foto atsuce: Dua Lipa/ Instagram

Franču bob griezuma izcelsme meklējama 1920. gados Francijā, kas ir kļuvis par Parīzes stila simbolu. Šī frizūra, bieži nēsāta ar čolkām un tai ir raksturīgi taisni un blīvi mati. Franču bob griezums ir frizūra, kas apvieno eleganci un vienkāršību. Slavenību stilists Karl Gambrell iesaka šo griezumu ovālām vai kvadrātainām sejas formām. Franču bobs ir īsāks par tradicionālo bobu, ar akcentu uz sejas iezīmēm, īpaši vaigu kauliem. 2024. gadā franču bob turpina būt tendencē, pateicoties tā ilgstošajai popularitātei un spējai pielāgoties laikmetam.

Frizūras īsiem matiem

Katra no šīm frizūrām – piksiju griezums, modernais bixie un elegantajam franču bobs – atspoguļo senu trendu, kas nācis atpakaļ modē 2024. gadā. Izmantojot šos stila padomus un ieteikumus, varat atrast sev piemērotāko frizūru, kas atbilst jūsu sejas formai un matu tekstūrai. Neatkarīgi no tā, vai dodat priekšroku klasiskam izskatam vai meklējat kaut ko orģinālāku, frizūru tendences īsiem matiem piedāvā plašu izvēli.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences