Aktīvā atpūtaJaunā gada salūts: Ko tev vajadzētu zināt?

Jaunā gada salūts: Ko tev vajadzētu zināt?

Pareiza salūtu izmantošana

Jaunā gada svinības bieži ietver salūtu, kas piešķir šim pasākumam īpašu burvību. Lai gan salūts ir skaists skats, ir svarīgi zināt, kā to lietot droši un ievērot vietējos noteikumus un tradīcijas.

Salūta pamatprincipi un to veidi

Salūtus var iedalīt divās kategorijās: tie, kas darbojas uz zemes, un tie, kas šauj liesmas un dzirksteles gaisā. Gaisa salūti var darboties patstāvīgi vai tikt izšauti no speciālām iekārtām. Tie ir pazīstami ar savām krāsainajām liesmām un dzirkstelēm.

krāsains salūts

Salūta drošības noteikumi Rīgā

Rīgas administratīvajā teritorijā ir noteikti drošības noteikumi salūtu lietošanai. Pirotehnisko izstrādājumu izmantošana ir aizliegta no plkst. 23.00 līdz plkst. 7.00, izņemot valsts noteiktajās svētku dienās, ja vien tas nav saskaņots ar Rīgas pilsētas izpilddirektoru.

Valsts svētku dienas un salūts

Latvijā ir noteiktas dienas, kad drīkst lietot salūtus. Tās dienas ir 1. janvāris, Lielā Piektdiena, Lieldienu dienas, 1. un 4. maijs, Mātes diena maijā, Vasarsvētki, Jāņi 23. un 24. jūnijā, Dziesmu un deju svētku noslēguma diena, 18. novembris un Ziemassvētki.

Salūts pie tilta, naktī

Jaunā gada salūts ir jautra tradīcija, bet ir jābūt uzmanīgiem. Svarīgi ir ievērot drošības noteikumus, zināt vietējos ierobežojumus un domāt par cilvēkiem, kuriem salūta troksnis varētu radīt neērtības vai sāpes.

Bildes ņemtas no:la.lv, jauns.lv, daugavpils.lv

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences