Imunitātes stiprināšana palīdz atbrīvoties no liekā svara un mazināt risku saslimt ar hroniskām slimībām
Imunitātes sistēmas stiprināšana ir būtisks veselības aspekts. Tā aizsargā organismu pret infekcijām. Vidēji veselīgam pieaugušajam gadā ir apmēram divas saaukstēšanās, bet bērniem šis skaitlis var būt ievērojami lielāks. Tā kā nav zāļu, kas pilnībā dziedētu parasto saaukstēšanos, labākais risinājums ir stiprināt imunitāti. Mēs esam apkopojuši 10 veidus kā to izdarīt:
1. Ēd daudz un dažādus augļus un dārzeņus
Augļi var palīdzēt uzturēt veselīgu vielmaiņu. Augļos ir daudz veselīgu ogļhidrātu, antioksidantu, vitamīnu un minerālvielu, kas šūnām ir nepieciešamas, lai pārstrādātu apēsto pārtiku un radītu enerģiju. Savukārt, spināti, kāposti un citi zaļi dārzeņi var paātrināt vielmaiņas procesu, pateicoties tajos esošajam dzelzs saturam. Dzelzs ir būtiska minerālviela vielmaiņai, augšanai un attīstībai.
2. Pareizs proteīna daudzums uzturā
Patiesībā olbaltumvielu termiskais efekts ir daudz lielāks nekā tauku vai ogļhidrātu. Ir pierādīts, ka augsts olbaltumvielu patēriņš ievērojami paātrina vielmaiņu un palielina sadedzināto kaloriju skaitu. tādējād, katru dienu var sadedzināt par 80-100 kalorijām vairāk. Proteīni palīdz uzturēt enerģijas līmeni un veicina muskuļu atjaunošanos pēc fiziskām aktivitātēm.
3. Lieto kvalitatīvus multivitamīnus un minerālvielu bagātinātājus
Daži vitamīni un minerālvielas var palīdzēt uzlabot vielmaiņu. Ātrāka vielmaiņa sadedzina kalorijas ātrāk nekā lēnāka, tāpēc ir mazāka iespēja, ka cilvēks pieņemsies svarā. Cilvēka vielmaiņa dabiski palēninās ar vecumu. Tapēc ir daži vitamīni un minerālvielas var palīdzēt stiprināt imunitāti. Vitamīns C un D, kā arī cinks ir svarīgi!
4. Ierobežo pārstrādāto cukura un graudus
Pārstrādāts cukurs konfektēs un limonādēs, kā arī pārstrādāti graudaugi, kā piemēram, baltie rīsi un baltie milti, ko izmanto daudzās makaronu un maizes izstrādājumos var kaitēt vielmaiņai. Pievēršot uzmanību pilnvērtīgiem pārtikas produktiem un nepārstrādātiem ogļhidrātiem, var saglabāt stabilu cukura līmeni asinīs, uzturēt veselīgu svaru un joprojām atrast veidu, kā apmierināt savu vēlmi pēc saldumiem. Jūs ne tikai jutīsieties veselāks un enerģiskāks, bet arī varat atbrīvoties no taukiem vēdera zonā.
5. Izvairies no margarīna un trans-taukskābēm
Ir pierādīts, ka transtaukskābes negatīvi ietekmē glikozes un tauku sadalīšanos organismā. Transtaukskābes var radīt hroniskas slimības, kā piemēram, sirds slimības un diabētu. Pēdējo desmitgažu laikā vairāku cilvēku ledusskapjos sviestu aizstāja margarīns. Sviestā esošie piesātinātie tauki palielināja sirds slimību risku, tāpēc tirgū parādījās daudz margarīna produktu. Tādēļ, tā vietā ir jālieto veselīgie tauki: kokosriekstu eļļa, olīveļļa, rieksti, sēklas un avokado.
6. Dzer pietiekami daudz ūdeni
Ķermenim ir jātērē enerģija, lai uzsildītu šķidrumu līdz ķermeņa temperatūrai, un, jo vairāk enerģiju organisms tērē , jo ātrāk notiek vielmaiņa (process, kurā organisms ēdamo un dzeramo pārvērš enerģijā). Sešas līdz astoņas glāzes ar ūdeni dienā ir nepieciešamas, lai veicinātu imūnsistēmas stiprināšanos.
7. Samazini alkohola lietošanu
Alkohols var izraisīt svara pieaugumu, jo it īpaši alkohols palēnina ķīmiskās reakcijas, kas noārda, jeb sadedzina taukus. Lai palīdzētu vielmaiņai atjaunoties, dzeriet šķidrumu, atpūšaties un samaziniet alkohola patēriņu.
8. Esi fiziski aktīvs
Lielākas muskuļu masas veidošana ir viena no lietām, kas var palielināt cilvēka vielmaiņu. Regulāras fiziskās aktivitātes faktiski uztur vielmaiņu miera stāvoklī. Tas nozīmē, ka jūsu ķermenis efektīvāk sadedzinās kalorijas un dos vairāk enerģiju ikdienai. Regulāras fiziskas aktivitātes, piemēram, staigāšana, skriešana vai viegla svaru celšana, palīdz uzturēt labu veselību un stiprināt imunitāti.
9. Veic dziļās elpošanas un relaksācijas vingrinājumus
Elpošanas vingrinājumi uzlabo arī gremošanu un vielmaiņu. Dziļa elpošana palielina skābekļa pieplūdi organismā, un šis papildu skābekļa pieplūdums organismā palīdz sadedzināt organismā nogulsnējušos taukus. Ikdienu velti meditācijai un citām relaksācijas tehnikām, lai palīdzētu samazināt stresu un uzlabotu kopējo labsajūtu. Dažādus elpošanas vinginājumus, kas palīdzēs stiprināt imūnsistēmu atradīsiet šeit!
10. Izgulies
Interesanti ir tas, ka miegs neveicina vielmaiņu, tā kā tas notiek ar fiziskām aktivitātēm. Patiesībā miega laikā vielmaiņa faktiski palēninās par aptuveni 15 %, lai organisms varētu atjaunoties. Miega nozīme svara samazināšanā ir tāda, ka pareizs miegs palīdz uzturēt optimālu vielmaiņu. Septiņas līdz deviņas stundas guļot katru nakti var palīdzēt organismam atjaunoties un sagatavoties jaunai dienai.
Imunitātes stiprināšana
Šie desmit soļi palīdzēs jums ne tikai stiprināt imunitāti, bet arī uzlabot vispārējo veselības stāvokli un samazināt slimību risku. Startējiet jau šodien, piesaistot uztura speciālistu, kas palīdzēs pielāgot uzturu atbilstoši jūsu vajadzībām.
Bildes ņemtas no: thehoustondentist, vecteezy, foreo, transformationsnetwork, marthastewart, health.harvard, baptisthealth, omgtb, blueband, hackensackmeridianhealth.