TrendiJaunākie grafiskā dizaina trendi

Jaunākie grafiskā dizaina trendi

Grafiskais dizains kā mākslas veids atspoguļo mūsu sabiedrības mainīgās vajadzības un perspektīvas. 2023. gadā mēs redzam, kā grafiskie dizaineri virzās prom no minimālistiskā dizaina un vienkrāsainiem toņiem, izvēloties drosmīgākus un daudzveidīgākus dizaina stilus.


Y2K atgriežas un paliek?

Šī gada viens no galvenajiem grafiskā dizaina trendiem ir Y2K nostalģija. Šis periods atzīmēts ar spilgti rozā toņiem, hologrāfiskiem dizainiem un kibernētiskiem attēliem. Y2K estētikā izjūtam bērnības brīvības sajūtu izpausmi. Dizainam pievienojot šo stilu, jūsu zīmols vai dizains var iegūt nostalģisku pieskaņojumu.

Grafiskā dizaina Y2K piemērs ar divām Perla Helsa vitamīna kastītēm uz spoguļiem.

Y2K estētika netika ierobežota, tā arī parādās grafiskajā dizainā. Tā atspoguļojās arī modē, mūzikā, video spēlēs un pat automobiļu dizainā. 2000. gadu sākuma mūzika bija ietekmēta no elektronikas un popkultūras, un šī muzikālā fona ietekmē radās unikāli grafiskie dizaini.

Spilgtas un neona krāsas, piemēram, cianzils un neonrozā, bieži kombinējot ar hologrāfiskiem un metāliskiem efektiem. Hologrāfiski, spīdīgi un caurspīdīgi materiāli, kas rada futūristisku sajūtu. Populāri kļūstot aizvien eksperimentālāki fonti, bieži izmanto 3D efektus un deformācijas.

Perla Helsa Vitamīnu paciņas dizains, ūdens glāze, puķes, rozā fons.

Abas bildes ir Uztura bagātinātāju iepakojuma dizains “Perla Helsa


Grafiskā dizaina Maksimalisms

Pagājušajos gados minimālisms dominēja dizaina pasaulē. Tomēr pēdējā laikā tendence ir mainījusies uz maksimalismu. Mēs redzam drosmīgu tipogrāfiju, radikālas krāsu kombinācijas un pārsteidzošus vizuālos elementus. Maksimalistiskais dizains piedāvā iespēju radoši kombinēt dažādus grafiskā dizaina elementus, vienlaikus ievērojot vizuālās hierarhijas noteikumus.

Grafiskā dizaina piemērs: maksimālisms mājaslapas galvenā lapa.

PIN–UP žurnāla tīmekļa vietne


Eksperimentē ar fontiem

2023. gadā uzmanība tiek pievērsta ne tikai vārdiem, bet arī to vizuālajai izpausmei. Sans serif fonti šogad dod vietu displeja un serif fontiem. Dizaineri eksperimentē, cik tālu var izstiept lasāmības robežas, saglabājot skaidrību. Eksperimentējot ar šo trendu, ir svarīgi nepazaudēt skaidrību un lasāmību. Šis ir labs piemērs, kā var eksperimentēt ar fontu garumiem.

Uz pelēkas bundžas rakstīts ''aluminimalism'' ar melnu un šauru fontu, zaļš fons.

AI Dizains un Tīri Izkārtojumi

Mākslīgais intelekts pārveido dizaina procesu, un tā ietekme jau saskatāma generatīvā un algoritmiskā dizainā. No otras puses, salīdzinot ar brutālo grunge stilu, tīri izkārtojumi ir par vienkāršību un minimālismu.

AI var radīt un rediģēt grafikas, logotipus un citas vizuālās identitātes sastāvdaļas. Viens tīmeklis, kurā šda veida iespējas pastāv ir fotor.

Grafisko dizaina tendenču daudzveidība 2023. gadā ir iedvesmas avots gan tradicionāliem dizaineriem, gan jaunajiem, tehnoloģijām pievērstiem brīvprātīgajiem. Tās sniedz iespēju radoši izpausties un piedāvā daudz iespēju radošai attīstībai. Bez šaubām, grafiskā dizaina nākotne izskatās spoža.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences