Īsas dzīves atziņasDzīves gudrībasĢeniālā vijolnieka eksperiments Ņujorkas metro

Ģeniālā vijolnieka eksperiments Ņujorkas metro

Atklājiet stāstu par Džošua Bella gudro eksperimentu Ņujorkas metro

Pasaules klases mūziķis ar miljonu dolāru vijoli izaicina mūsu uztveri par vērtību un vietu. Lasiet, kā šis brīdis atklāj, kā pareizā vieta var pilnībā mainīt to kā mēs tiekam novērtēti.

Džošua Bela eksperiments

2007. gada 12. janvārī kāds noslēpumains vijolnieks Ņujorkas metro spēlēja 45. minūtes. Daži cilvēki apstājās, daži aplaudēja, bet lielākais vairums vienkārši pagāja garām. Par visu spelēšanas laiku vijolnieks sakrāja apmēram 30 dolāru dzeramnaudas.

Neviens to nezināja, bet vijolnieks patiesībā bija viens no labākajiem mūziķiem pasaulē. Tajā metro viņš spēlēja vienu no sarežģītākajiem darbiem, kas jebkad sarakstīts ar 3,5 miljonus dolāru vērtu vijoli.

Divas dienas pirms tam Bostonas teātrī izpārdeva 2000 biļešu vidēji par 100 dolāriem, par sēdvietu. Organizatori viņam maksāja tūkstoš dolāru par katru izrādes minūti. Vijolnieks izrādījās Džošua Bels, kas ir viens no pasaules izcilākajiem vijolniekiem.

Paklausies šo! Ūdens pudele var būt 50 centi lielveikalā 2 dolāri sporta zālē, 3 dolāri kinoteātrī un 6 dolāri lidmašīnā. Tāpat kā iepriekš minētajā eksperimentā, vienīgais, kas mainīja konkrētās lietas vērtību, bija atrašanās vieta.

Padoms un atziņa

Nākamreiz, kad jūtat, ka jūsu vērtība netiek novērtēta, padomājiet par to vai jūs atrodaties pareizajā vietā. Padomājiet par to un dodieties uz vietu, kur jūs tiekat novērtēts, dodieties uz vietu, kur spēj saprast jūsu vērtību.

Iepriekšējais raksts
Nākamais raksts

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences