Māja un dārzsKā ''Gazprom'' uzņēmuma likvidācija ietekmēs Latviju?

Kā ”Gazprom” uzņēmuma likvidācija ietekmēs Latviju?

Uzņēmuma “Gazprom” likvidācija

2023. gada pirmajā ceturksnī Latvijas uzņēmējdarbības kopskats piedzīvoja ievērojamas pārmaiņas. Lursoft apkopotā informācija liecina, ka šajā laika periodā tika reģistrēti 2574 jauni uzņēmumi, kamēr likvidēti 2009. Šis skaitlis atspoguļo faktisku uzņēmumu skaita pieaugumu par 565, laužot pēdējo septiņu gadu negatīvo tendenci, kad likvidēto uzņēmumu skaits pārsniedza jauno uzņēmumu skaitu.

Kas ir “Gazprom”?

Gazprom, kas ir ir viens no galvenajiem uzņēmumiem globālajā enerģētikas. Tās filiāle “Gazprom International Limited” ir koncentrējusies uz naftas un dabasgāzes resursu iegādi visā pasaulē, pārstāvot “Gazprom” grupas intereses ārzemēs. Šis uzņēmums ir aktīvs vairākās valstīs, kur tas pārvalda ievērojamus projektus, piemēram, Uzbekistānā, Vjetnamā, Alžīrijā, Lībijā, Bolīvijā un Bangladešā, demonstrējot tā globālo ietekmi enerģētikas nozarē.

Gazprom logo Krievijas rūpnīcā

Kāpēc “Gazprom” varētu tikt likvidēts?

Neskatoties uz to, ka “Gazprom” 2022. gadā piedzīvoja finansiāli spēcīgu peļņu, vairāku faktoru dēļ pastāv iespējamība, ka to likvidēs. Starp šiem faktoriem ir globālās sankcijas pret Krieviju saistībā ar Ukrainas karu, kā arī problēmas uzņēmuma iekšējā pārvaldībā un korupcija. Tas ir novedis pie ievērojamas tirgus vērtības krituma un investoru uzticības zuduma.

Kā “Gazprom” uzņēmuma likvidācija ietekmēs Latvijas iedzīvotājus?

Krievijas gāzes gigants “Gazprom” paziņoja, ka pārtrauc dabasgāzes piegādes uz Latviju jau 2022. gadā, tas arī varētu pastāvēt, kā iemesls augstajām cenām saistībā ar gāzi.

“Gazprom” ir bijis svarīgs dabasgāzes piegādātājs Eiropā, un tā iespējamā likvidācija varētu izraisīt gāzes piegādes pārtraukumus vai cenu svārstības. Tas savukārt ietekmētu gan mājsaimniecību, gan uzņēmumu enerģijas izmaksas Latvijā, kā arī varētu radīt nepieciešamību meklēt alternatīvus enerģijas avotus vai piegādes maršrutus.

Gāzes plīts ieslēģšana, sērkociņš.

2023. gadā Latvijas uzņēmumu tirgus piedzīvoja nozīmīgu attīstību, taču “Gazprom” iespējamā likvidācija norāda uz nozīmīgām pārmaiņām globālajā enerģētikas nozarē. Šādas pārmaiņas neizbēgami ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu, īpaši attiecībā uz enerģijas pieejamību un cenu stabilitāti.

Bildes ņemtas no: retv, staburags un reuters.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences