Aktīvā atpūta''Gaismas pils un Stikla kalns'' pastāvīga ekspozīcija

”Gaismas pils un Stikla kalns” pastāvīga ekspozīcija

Unikāla pastāvīgā ekspozīcija- “Gaismas pils un Stikla kalns”

Latvijas Nacionālā bibliotēka ir daudz vairāk nekā vienkārša grāmatu krātuve. Tā ir arī kultūras un arhitektūras ikona. Ja vēlies iepazīt šo unikālo ēku un uzzināt vairāk par tās slaveno arhitektu Gunāru Birkertu, iesakam apmeklēt ekspozīciju “Gaismas pils un Stikla kalns”. Tas ir lielisks veids, kā ielūkoties bibliotēkas unikālajā vēsturē un arhitektūrā.

Ekspozīcijas saturs

Latvijas Nacionālās bibliotēkas ekspozīcija ir sadalīta divās daļās. Pirmā atrodas bibliotēkas pirmajā stāvā un ir veltīta pašas bibliotēkas tapšanai un attīstībai. Otrā daļa, kas atrodas 12. stāvā, ir veltīta G. Birkertam un viņa profesionālajai darbībai. Šīs ekspozīcijas sastāv no bagātīgiem vizuāliem un informatīviem materiāliem, kā arī video prezentācijām.

LNB ekspozīcija, LNB makets

Ekspozīcija 12. stāvā atklāj G. Birkerta personību, izmantojot viņa piezīmes, skices un rasējumus. Šī ekspozīcijas daļa atklāj viņa idejas un radītos darbus.

Gaismas pils un Stikla kalna simbols

Ēkas ārējais veidols un forma ir metafora latviešu folklorā sastopamajam Stikla kalnam un Gaismas pilij, simbolizējot tautas brīvību un radošo garu. Šie motīvi ir iestrādāti ne tikai ēkas arhitektūrā, bet arī pašā ekspozīcijā, veidojot saikni starp simboliem un moderno arhitektūru.

Ko šī ekspozīcija var dot?

Svarīgs ekspozīcijas aspekts ir stāsts par to, kā G. Birkerta vīzija kļuva par realitāti. Sākot no pirmajām skicēm līdz pat ēkas atklāšanai 2014. gadā, apmeklētāji var ieraudzīt ilgstošo un apņēmīgo procesu, kas nepieciešams, lai realizētu šāda mēroga projektu.

Ekspozīcija “Gaismas pils un Stikla kalns” Latvijas Nacionālajā bibliotēkā nav tikai iespēja uzzināt vairāk par bibliotēku un tās arhitektu. Tā ir arī lieliska vieta, kur pavadīt brīvdienas un atpūsties. Bet ņem vērā, ka šī izstāde būs atvērta tikai līdz 30. decembrim, 2023. gadā.

Tāpēc, ja esat izstāžu, ekpozīciju cienītājs, varat apskatīt arī mūsu rakstu par: LMA studentu izstādi ”JAUNmarka”.

Bildes ņemtas no:latvia.travel, dd.lv, lsm.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences