VeselībaJauns rehabilitācijas pakalpojums ''FOrMA'' bērniem ar uzvedības traucējumiem

Jauns rehabilitācijas pakalpojums ”FOrMA” bērniem ar uzvedības traucējumiem

spot_img

Jaunais rehabilitācijas pakalpojums ”FOrMA” piedāvā atbalstu bērniem ar uzvedības traucējumiem

Sabiedrībā ir bērni, kuri cīnās ar uzvedības un emocionālām grūtībām, kuras bieži ir saistītas ar psiholoģiskām traumām vai vientulību. Līdz šim esošā sociālo pakalpojumu sistēma šiem bērniem nereti nav spējusi nodrošināt adekvātu atbalstu. Šī situācija ir novedusi pie tā, ka bērni ar uzvedības traucējumiem nonāk valsts sociālās aprūpes centros vai pat ieslodzīti.

Kas ir ”FOrMA” un kā tas darbosies?

Atbalsts bērniem “The Mulberry Bush School”

”FOrMA”, kura pilnais nosaukums ir “Familiju Orientētais Rehabilitācijas Metodoloģiskais Atbalsts”, ir rehabilitācijas pakalpojums, kas radīts pateicoties Labklājības ministrijas iniciatīvai un sāks darboties 2024. gada augustā. Projekta mērķis ir sniegt speciālizētu atbalstu bērniem vecumā no pieciem līdz trīspadsmit gadiem, kuri cieš no uzvedības traucējumiem. Pakalpojums tiks realizēts sadarbībā ar “Allažu bērnu un ģimenes atbalsta centru” un tā metodoloģija būs balstīta uz Lielbritānijas pieredzi un prakses piemēriem, konkrēti – “The Mulberry Bush School” pieeju.

Kāds atbalsts tiks sniegts bērniem un viņu ģimenēm?

Pakalpojums nodrošinās individuāli pielāgotu pieeju katram bērnam, kuras mērķis ir attīstīt nepieciešamās regulācijas prasmes, lai nākotnē bērni varētu pilnvērtīgi uzvesties ģimenē, skolā un sabiedrībā. Procesā tiks iesaistīti ne tikai bērni, bet arī viņu ģimenes, aizbildņi vai audžuģimenes, nodrošinot ciešu sadarbību ar pašvaldībām un sociālajiem dienestiem. Šis atbalsts ietver gan emocionālo un uzvedības grūtību cēloņu izpēti, gan palīdzību, lai sekmētu bērnu adaptāciju sabiedrībā.

Kā ”FOrMA” var palīdzēt bērniem ar uzvedības traucējumiem?

Terapija bērnam ar uzvedības traucējumiem

Projekta ieviešana ir solis pretim sabiedrībai, kurā katrs bērns tiek pieņemts un atbalstīts saskaņā ar viņa personīgajiem izaicinājumiem. ”FOrMA” veicina sabiedrības izpratni par uzvedības traucējumiem kā saziņas formu, kurā bērni izsaka savas nepieciešamības un emocionālo stāvokli. Tādējādi, šis pakalpojums palīdzēs mazināt stigmatizāciju un izolāciju, kas bieži pavada šos bērnus, veidojot atbalstošāku vidi visiem sabiedrības locekļiem.

Nobeigumā

”FOrMA” piedāvā jaunu skatījumu un pieeju, kā risināt bērnu un jauniešu ar uzvedības traucējumiem radītos izaicinājumus, sniedzot cerību uz labāku nākotni gan šiem bērniem, gan viņu ģimenēm. Tas ir izstrādāts, lai adresētu tieši tos sarežģījumus, ar kuriem šie bērni un viņu tuvinieki saskaras ikdienā, nodrošinot visaptverošu un mērķtiecīgu atbalstu.

Bildes ņemtas no: ourfamilywizard, mulberrybush, kidsspotrehab.

spot_img

Lasi vēl

spot_img

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences