Aktīvā atpūtaFestivāls “Bourzma Boutique 2024” Izziņo Galvenos Mūziķus Un Aicina Jaunos Dizainerus Pieteikt...

Festivāls “Bourzma Boutique 2024” Izziņo Galvenos Mūziķus Un Aicina Jaunos Dizainerus Pieteikt Dalību Modesskatē

VEF Kvartāls Rīgā sadarbībā ar “Bourzma Boutique 2024” no 12. līdz 13, jūlijam pārtaps par dinamisku ilgtspējīgas modes un kultūras centru. Divu dienu festivāls, kas norisināsies jau trešo reizi, nav saistīts tikai ar modi – tā ir kustība uz ilgtspējību, atbalstot vietējos dizainerus un radošos talantus. “Bourzma Boutique 2024” ietvaros norisināsies modesskate, dizaineru veidoto apģērbu un aksesuāru tirdziņš, grafitī mākslas meistarklase, basketbola sacensības, paneļdiskusija par ilgtspējīgu modi un citas aktivitātes. Festivālā uzstāsies tādi mākslinieki kā Galeniex kopā ar “Klīnikas ierakstiem”, KRISY, March, Marko, “Dreamless Berlin” un citi mūziķi un dīdžeji. 

”Bourzma Boutique” ir pirmais šāda koncepta festivāls Ziemeļeiropā. Šis ir ļoti nozīmīgs projekts lokalājai kultūras dzīvei, kā arī ilgtspējīga dzīves veida popularizēšanai. Pērc biļeti, atbalsti jaunos māksliniekus un tiekamies festivālā,”Patriks Kirkils, “Bourzma” platformas vadītājs un radošais direktors. 

Daudzpusīga muzikālā programma

Pirmās dienas noslēgumā festivāla apmeklētāji varēs ļauties Berlīnē atzītu dīdžeju elektroniskās mūzikas plūsmām. “Dreamless Berlin” mērķis ir iegremdēt skatītājus audiovizuālā pieredzē, apvienojot talantus no dažādām sfērām. 

Reperi uzstājas bourzma festivālā
Foto atsauce: Miks Kristians Ozolins

Otrās dienas muzikālās perfomances tiek veltītas latviešu hiphop talantu svinēšanai, kā galveno mākslinieku piesakot vienu no 371 Clique 5. sezonas spilgtākajiem dalībniekiem Galeniex kopā ar “Klīnikas ierakstiem”. Vakara programmu papildinās arī tādi Latvijā zināmi nozares mākslinieki kā Marko, KRISY, March un scēnā atpazīstami dīdžeji. 

Jauns koncepts modes skatei

Būtiska festivāla programmas sastāvdaļa ir modesskate, kas norisinās kā galvenā pirmās dienas aktivitāte. Ilgtspējīgas modes iezīmes dizaineru kolekcijās ir ļoti svarīgas, tāpēc šogad pirmo reizi modesskate tiek sadalīta divās daļās: “Bourzma Style” un “Bourzma Fashion”. Dizaineri ne tikai no Latvijas, bet arī Eiropas tiek aicināti pieteikt savu dalību modesskatei, kuru pēcāk izvērtēs no industrijas ekspertiem veidota žūrija. “Bourzma Fashion” kategorijā galvenā ir 500 euro naudas balva, un “Bourzma Style” pirmās vietas ieguvējs tiks apbalvots ar Bourzma Package. Pieteikšanās dalībai meklējama ej.uz/DesignerOpenCall. Pieteikšanās konkursam norisinās līdz 16.jūnijam. Modesskates sākums 12. jūlijā 20.30.

Vīrietis piedalās bourzma modes skatē
Foto atsauce: Gustavs Skujins

Aktivitātēm piepildīta festivāla otrā diena

“Bourzma Boutique 2024” otrās dienas ietvaros būs iespēja iegādāties tirdziņa zonā dažādu dizaineru veidotos apģērba gabalus un aksesuārus, kā arī iepriekšējās dienas modesskatē rādītos apģērbu komplektus. Norisināsies arī ikgadējās “King of Boutique 24” basketbola sacensības, sadarbībā ar reperi Ozolu un ielas stila apģērbu veikalu “Hoodshop”. Šī gada grafiti mākslas meistarklase norisināsies ar grafiti mākslinieku Kiwie, kur apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt roku šajā mākslas izpausmē. Par ilgtspējīgas modes nozīmi un vērtību paneļdiskusijā vienosies festivāla partneruzņēmumu pārstāvji no SEB bankas un AJ Power, diskusiju moderēs Latvijas Mākslas Akadēmijas dizaina un modes apakšprogrammas students Jurģis Emīls Liepiņš

Par “Bourzma”:

“Bourzma” ir unikāla platforma, kas dažādās vietās un laikos manifestējas kā fiziska telpa, kur mākslinieki var prezentēt un pārdot savus darbus, sadarboties savā starpā un iegūt plašāku atpazīstamību sabiedrībā. “Bourzma” galvenais mērķis ir sekmēt neierobežotas radošas izpausmes jauniešu vidū. Fokusējoties uz modi, mākslu un mūziku, vēlme atbalstīt cilvēkus, kuri ir atšķirīgi, nesamāksloti un nebaidās to pieņemt. Bourzma platforma tiek izmantota, lai sekmētu otrreizējā apģērba un citu modes preču, aksesuāru tirgu. Demonstrē to, kā pārstrādātas drēbes un aksesuāri ir ne tikai unikāli un populāri citviet pasaulē, bet arī vērst sabiedrības uzmanību uz ilgstpējības aspektiem, izglītojot citus par to, kā veikt dabai draudzīgākus lēmumus izvēloties apģērbus. Individualitāte un radoša izpausme ir tas, par ko pastāv un tic tās dalībnieki, Bourzmas platformā apvienojot līdzīgi domājošus cilvēkus. 

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences