FinansesES cīņa pret naudas atmazgāšanu

ES cīņa pret naudas atmazgāšanu

Eiropas Savienības cīņa pret naudas atmazgāšanu

Eiropas Savienība cīnās pret naudas atmazgāšanu ar jauniem noteikumiem, kas ierobežo skaidras naudas darījumus, stingrāk kontrolē luksusa preces un profesionālo futbolu, un uzrauga kriptovalūtu darījumus. Ir izveidota arī jauna iestāde, (Amla), kas palīdz dalībvalstīm sadarboties šajā cīņā.

Kas ir naudas atmazgāšana?

Naudas atmazgāšana ir veids, kā padarīt noziedzīgi iegūtu naudu par šķietami likumīgu. Cilvēki, kas to dara, slēpj naudas nelikumīgo izcelsmi un liek tai izskatīties kā nopelnītai godīgā veidā, lai izvairītos no sodiem un saglabātu šo naudu.

Clvēks uzvalkā ar rokudzelžiem un naudu: eiro rokās

Jaunie noteikumi ES

Eiropas Savienība ir uzņēmusies stingrākus noteikumus cīņā pret naudas atmazgāšanu. Svarīgākais no šiem pasākumiem ir skaidras naudas maksājumu ierobežojums – vairs nedrīkst maksāt vairāk par 10 000 eiro skaidrā naudā. Šis solis ir paredzēts, lai apgrūtinātu liela apjoma skaidras naudas darījumus, kas bieži tiek izmantoti nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijai.

Luksusa preču tirgus uzraudzība

Luksusa preču pārdevējiem, ieskaitot juvelierizstrādājumu, luksusa automašīnu, privāto lidmašīnu un jahtu tirgotājus, tagad būs jāpārbauda klientu identitāte un jāziņo par aizdomīgiem darījumiem. Tas ir svarīgs solis, jo augstas vērtības preces bieži tiek izmantotas, lai atmazgātu lielas naudas summas.

Ietekme uz profesionālo futbolu

Regulējums skar arī tādus turīgus futbola klubus kā Minhenes “Bayern” un Dortmundes “Borussia”. Profesionālajā futbolā bieži tiek veiktas liela apjoma investīcijas, kas var kalpot kā naudas atmazgāšanas kanāli, tāpēc ES ir izlēmusi arī šajā jomā piemērot stingrākus noteikumus.

Futbola klubs Minhenes "Bayern" un Dortmundes "Borussia" spēlē


Kriptovalūtu un super-bagātnieku darījumu uzraudzība

Eiropas Savienība stingrāk uzraudzīs darījumus ar kriptovalūtām un pievērsīs īpašu uzmanību bagātiem cilvēkiem, kuriem pieder vairāk nekā 50 miljoni eiro. Uzņēmumu īpašniekiem, kuri kontrolē vismaz 25% akciju, būs jāreģistrējas visā ES. Šie soļi ir domāti, lai neļautu Krievijas oligarhiem apiet ES sankcijas.

Eiropas Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas iestāde (Amla)

Līdz 2029. gadam plānots, ka darbību sāks jauna Eiropas iestāde – Aml, kuras galvenais uzdevums būs koordinēt dalībvalstu iestāžu darbību cīņā pret naudas atmazgāšanu. Tās galvenā mītne un precīzi uzdevumi tiks noteikti 2024. gadā.

Korupcija un kukuļošana, naudas atmazgāšāna, AML

ES pieņem stingrus pasākumus cīņā pret naudas atmazgāšanu, paplašinot regulējumu un uzlabojot dalībvalstu sadarbību. Jaunie noteikumi skar dažādas ekonomikas nozares un ir vērsti uz to, lai aizsargātu finanšu sistēmu un pilsoņus no nelikumīgiem darījumiem. Ar šo soli ES demonstrē apņemšanos nodrošināt tās finanšu sistēmas integritāti un efektīvi apkarot noziedzību un terorismu.

Bildes ņemtas no: fearthewall.com, lexisnexis.com, sharpcriminalattorney, infinitysolutions.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences