Aktīvā atpūtaEiropas diena 2024. gadā

Eiropas diena 2024. gadā

Eiropas diena 2024. gadā – atzīmējiet miera un vienotības simbolu ar pasākumiem visā Latvijā

Eiropas diena, kas ik gadu tiek svinēta 9. maijā, ir simbolisks datums, kas reprezentē mieru un vienotību Eiropā. Šī diena ir vēsturiski nozīmīga, jo atzīmē Robēra Šūmana deklarācijas gadadienu, kas tiek uzskatīta par Eiropas Savienības idejas aizsākumu.

Eiropas dienas aizsākumi

Eiropas Savienības ieveide ar  Robēru Šūmani.

Eiropas dienas izcelsme saistīta ar vēsturisku notikumu 1950. gada 9. maijā, kad Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans nolasīja deklarāciju, kas aicināja Franciju, Vāciju un citas Eiropas valstis sadarboties un izveidot Eiropas ogļu un tērauda kopienu. Šī ideja bija domāta, lai novērstu potenciālo karadarbību starp šīm valstīm un veicinātu ekonomisko un politisko sfēru. Robērs Šūmans piedāvāja izveidot pārrobežu iestādi, kas pārraudzītu šo nozaru darbību, likdams pamatus Eiropas Savienībai.

Kā tiek svinēta Eiropas diena Latvijā?

Eiropas dienas ietvaros Latvijā notiek vairāki pasākumu. 2024. gadā, pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kas plānotas jūnijā, Eiropas Parlamenta birojs Latvijā sadarbībā ar ”Europe Direct” centriem organizē dažādas aktivitātes. Pasākumos notiks informatīvi un izglītojoši pasākumi, kā arī varēsi uzzināt, kādēļ ir svarīgi piedalīties vēlēšanās. Apskatīsim dažādus pasākumus Latvijā Eiropas dienas ietvaros:

Eiropas pagalma svētki Daugavpilī

Latvijas pilsēta Daugavpils centrs.

Daugavpilī 8. maijā tiks svinēti Eiropas pagalma svētki, kas pulcēs dažāda vecuma cilvēkus. Pasākuma programmā būs debašu cīņas, diskusijas par tēmu “Ticēt savas balss spēkam”, grafitī meistarklases, kā arī daudzveidīgas muzikālās un radošās aktivitātes. Pagalma svētkos notiks arī tiešsaistes konkurss par Eiropas tēmām. Jaunieši varēs piedalīties simboliskā balsotāju aktivitātē, izvēloties vienu no četrām iniciatīvām, ko viņi uzskata par vajadzīgām Daugavpilī.

Uzzini vairāk par pasākumu: daugavpils

“Eiropas pēdas Ventspilī”

Ventspilī 6. maijā tiks rīkotas velo orientēšanās sacensības “Eiropas pēdas Ventspilī”. Dalībniekiem būs jāatrod 20 objekti, kas attēlo Eiropas vērtības vai ir izveidoti, pateicoties Eiropas Savienības finansējumam. Šis pasākums ir vērsts uz aktīvu līdzdalību un izglītību, sniedzot iespēju ne tikai fiziski izkustēties, bet arī uzzināt vairāk par to, kā Eiropas Savienības līdzekļi tiek izmantoti Ventspils un visas Latvijas labā. Sacensību laikā notiks arī jautājumu un atbilžu sesijas par Eiropas Savienību.

Uzzini vairāk par pasākumu: ventspils

Eiropas dienas orientēšanās Gulbenē

Gulbene pilsēta latvijas vidzemes ziemeļos.

16. maijā Gulbenē, Madonas un Alūksnes novados norisināsies orientēšanās spēle “20 gadi – 20 sasniegumi”, kas svin Latvijas divdesmit gadu dalību Eiropas Savienībā. Šī spēle dalībniekiem piedāvās atrast objektus, kas saistīti ar Eiropas Savienības finansētiem projektiem un Eiropas vērtībām. Eiropas pagalma svētku ietvaros Gulbenes iedzīvotāji un viesi varēs piedalīties āra lielformāta spēlēs, Eiropas piknikā, paneļdiskusijā par izglītību, kā arī testēt savas zināšanas Eiropas Parlamenta viktorīnā.

Uzzini vairāk par pasākumu: dzirkstele.lv

Kāpēc svarīgi atzīmēt Eiropas dienu?

Eiropas parlaments strasburgā Francijā.

Eiropas diena ir arī reize, lai uzsvērtu katra Eiropas pilsoņa nozīmīgo lomu Eiropas Savienības nākotnē. Svinības un aktivitātes, kas norisinās šajā dienā, iedrošina pilsoņus būt aktīviem, piedalīties politiskajos procesos, izmantot savas balsstiesības un veicināt dialogu par Eiropas Savienības attīstību. Tā ir diena, kad tiek pārdomāti svarīgi jautājumi par Eiropas nākotni, pieņemot lēmumus par tālāko politisko, ekonomisko un sociālo integrāciju, lai nodrošinātu ilgtspējīgu attīstību un labklājību visiem Eiropas pilsoņiem.

Bildes ņemtas no: visitventspils, niv, celebrateeuropeday, kayak, britannica, thecradle, europeanunion.

Iepriekšējais raksts
Nākamais raksts

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences