DizainsEiropas tirgū tiek izmantota 3d druka ēdināšanas nozarē

Eiropas tirgū tiek izmantota 3d druka ēdināšanas nozarē

Izpēti, kā 3D druka tiek izmantota Eiropas ēdināšanas nozarē un kādas jaunas inovācijas ir nākušas klajā

3D druka, kas jau ir guvusi nozīmīgu atpazīstamību daudzās rūpniecības nozarēs, nu jau pārsteidz ar savu potenciālu ēdināšanas nozarē, jo īpaši Eiropas tirgū. Šis raksts aplūko, kā tiek izmantota šī tehnoloģija, lai radītu inovatīvus un veselīgus ēdienus, tādejādi pārveidojot tradicionālās ēdienkartes un ēdināšanas paradumus.

Kā strādā 3D pārtikas druka?

#d pārtikas drukāšana: šokolādes figūra

3D drukas procesā tiek izmantota digitāla datne kā instrukcija, lai slāņojot materiālu izveidotu trīsdimensiju objektu. Pārtikas nozarē šis process ietver ēdiena sastāvdaļu, piemēram, proteīnu vai dārzeņu bāzētu masu, izspiešanu caur speciāliem 3D printeru sprauslām. Šī tehnoloģija ļauj radīt sarežģītas un precīzas formas, kas ar tradicionālām metodēm būtu laikietilpīgas vai pat neiespējamas.

Kas jau tiek drukāts ēdināšanas nozarē?

3d druka printē laša fileju vegāniem

Eiropas tirgū jau ir pieejami pirmie pārtikas produkti, kas izgatavoti izmantojot 3D drukas tehnoloģiju. Sākot no šokolādes figūriņām līdz kompleksiem, veselīgiem ēdieniem, kā piemēram, teksturētiem maltīšu aizstājējiem cilvēkiem ar rīšanas grūtībām. Turklāt, tiek pētīti arī projekti kā “Edible Growth“, kas integrē dabiskas sastāvdaļas ar 3D drukas tehnoloģiju, lai radītu ar uzturvielām bagātus produktus.

Kā arī šajā bildē ir redzams kā tiek drukātas jūrasveltes vegāniem. Ar nosaukumu, “THE FILET” ir Revo izstrādātā laša alternatīva bez laša ir pirmā 100% vegāniskā zivju fileja, un tā satur daudz olbaltumvielu un uzturvielu.

Kādas ir iespējas nākotnē?

Vakariņas restorānā, kas gatavotas no 3d drukas.

Pateicoties 3D drukas tehnoloģijas attīstībai, nākotnē varēsim saskarties ar restorāniem, kur galvenais “pavārs” būs 3D pārtikas printeris. Tas ļaus klientiem izvēlēties ēdienus no digitālās ēdienkartes, kuri tiks izdrukāti uzreiz pēc pasūtījuma. Šāda veida tehnoloģija sola ne tikai jaunu ēšanas pieredzi, bet arī samazināt pārtikas atkritumu apjomu un optimizēt resursu patēriņu.

Ekonomiskā ietekme un nākotnes perspektīvas

#d drukas popularitātes statistika un prognoze pieaug pa gadiem

3D printēšanas tehnoloģijas ieviešana pārtikas nozarē Eiropā ir veicinājusi nozares strauju ekonomisko izaugsmi. Pēdējo gadu laikā ieņēmumi no šīs nozares ir trīskāršojušies, sasniedzot 18 miljardus ASV dolāru 2022. gadā. Prognozes liecina, ka turpmākajos piecos gados šī nozare varētu sasniegt ieņēmumus vairāk nekā 50 miljardu dolāru apmērā, turpinot izaugsmi līdz pat 100 miljardiem ASV dolāru līdz 2032. gadam. Ņemot vērā, ka šāda ir statistika Amerikā, šī tendences noteikti varētu arī parādīties gan Eiropā, gan Latvijā.

3d drukas izmantošana nākotnē

3D druka ēdināšanas nozarē piedāvā inovatīvas iespējas, kas var mainīt mūsu uztveri par ēšanas pieredzi. Šīs tehnoloģijas attīstība ne tikai paplašina ēdienu piedāvājumu, bet arī veicina ekonomisko izaugsmi, samazina vides ietekmi un atver durvis nākotnes pārtikas ražošanas attīstīvao. Tas viss liecina par 3D drukas tehnoloģijas svarīgo lomu mūsdienu un nākotnes pārtikas industrijā.

Bildes ņemtas no: mycorena, timesofisrael, builtin, pioneeringminds, precedenceresearch, hypebeast.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences