Māja un dārzsVasaras puķu stādi tavam dārzam

Vasaras puķu stādi tavam dārzam

Dekorējiet savu dārzu ar vasaras puķu stādiem: Atraitnītes, Begonijas, Samtenes un citas puķes

Vasara ir laiks, kad dārzi un balkoni atplaukst visā krāšņumā, pateicoties daudzveidīgajām vasaras puķēm. Šīs puķes, kas zied no pavasara beigām līdz vēlam rudenim, sniedz iespēju katram dārza stūrim veltīt ko īpašu. Uzplaukstot dažādās formās, krāsās un izmēros, vasaras puķes piedāvā arī praktiskas priekšrocības, kā piemēram, augsnes atjaunošanu un kaitēkļu atbaidīšanu.

Vasaras puķu stādi

Vasaras puķes ietver gan viengadīgas, gan daudzgadīgas sugas. Viengadīgās puķes, piemēram, atraitnītes un klārkijas, aug dārzā tikai vienu sezonu, savukārt daudzgadīgas sugas: dažas begoniju šķirnes, katru gadu atgriežas, lai priecētu ar savu ziedēšanu. Abas puķu grupas var veiksmīgi izmantot, lai radītu dinamisku un mainīgu dārza ainavu.

Atraitnītes

Zilas atraitnes puķes

Atraitnītes (Viola) ir starp pirmajām puķēm, kas sāk ziedēt pavasarī. Atraitnītes ir ērti audzējamas no stādiem, kas pieejami jau agrā pavasarī. Šīs puķes labi jūtas gan saulainās, gan nedaudz ēnainās vietās. Atraitnītes priecāsies par regulāru, bet ne pārmērīgu laistīšanu, tā, lai augsne nav pārāk smaga vai mitra. Ar savu plašo krāsu gamu, kas ietver zilas, violetas, dzeltenas un daudzas citas toņu variācijas, atraitnītes ir ideālas puķes, lai pievienotu krāsu jebkuram dārzam.

Begonijas

Rozā begonijas vasaras puķu stādi

Begonijas ir īpaši populāras dēļ to plašās šķirņu izvēles un vieglās kopšanas. Tās var pavairot dažādos veidos, kā piemēram, ar gumiem, sēklām vai spraudeņiem, atkarībā no konkrētās šķirnes prasībām. Begonijas labi jūtas gan pa pusei ēnainās, gan saulainās vietās, piedāvājot plašas iespējas dārza noformējumā. Begoniju spilgtie ziedi un daudzveidīgās formas ļauj radīt interesantas kompozīcijas gan dobes malās, gan traukos.

Samtenes

Orandžas samtenes krūmā.

Samtenes ir iecienītas ne tikai to košās krāsas un ilgstošās ziedēšanas dēļ, bet arī to spējai atbaidīt dažādus augu kaitēkļus un atjaunot augsni. Šīs puķes ir īpaši nepretenciozas, augot gandrīz jebkādā augsnē. Tās tiek plaši izmantotas gan kā estētiski patīkami elementi dārza kompozīcijās, gan kā funkcionalitāti veicinoši augi.

Kur iegādāties vasaras puķu stādus?

Šeit ir dažas vietas, kur varētu atrast vasaras puķu stādus atbilstoši jūsu vajadzībām:

Zaļumnīca” – Zaļumnīca ir ģimenes saimniecība, kas specializējas dažādu augu audzēšanā, tai skaitā gan zaļumus, dārzeņus, augļus un ogas, gan arī dažādus ziedus un puķes.

Daudzgadīgo puķu audzētava Bērziņi” – ir specializējusies uz daudzgadīgajām puķēm un piedāvā plašu sortimentu, tai skaitā astilbes, hostas, peonijas un floksus. Šeit var atrast daudzveidīgu izvēli un konsultēties ar speciālistiem par konkrētiem stādiem.

Stādaudzētava Blīdene” – ir pazīstama ar savu lielo sortimentu un plašo pieredzi stādu audzēšanā. Šeit varat atrast gan dažādas ziedu šķirnes, gan padomus par to, kā pareizi rūpēties par jūsu stādiem.

Praktiski padomi vasaras puķu stādīšanai

Zemē stāda vasaras puķu stādus

Stādot vasaras puķes, ir svarīgi ņemt vērā to individuālās augšanas prasības. Piemēram, lielākajai daļai puķu nepieciešama labi drenēta un barojoša augsne. Stādījumos jāievēro arī pareizs augu attālums, lai nodrošinātu pietiekamu gaismas un gaisa piekļuvi katram augam. Regulāra laistīšana un mēslošana palīdzēs uzturēt puķu veselību un bagātīgu ziedēšanu visu sezonu.

Bildes ņemtas no: herzindagi, tavaklade, ohiovalleygroup, santa, 1188.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences