Māja un dārzsDārza dizains 2024: Jaunākās tendences dārza ierīkošanā

Dārza dizains 2024: Jaunākās tendences dārza ierīkošanā

Atklājiet kāds ir 2024. gada aktuālākais dārza dizains un kādi citi elementi padarīs jūsu dārzu modernāku.

Ar gaišāku un garāku dienu iestāšanos sākam aizvien vairāk domāt par to, kā uzlabot un sagatavot dārzu siltākajiem mēnešiem. Vai meklējat iedvesmu dārza terases iekārtošanai, dizaina idejas vai vienkārši interesējaties par šī gada tendencēm, šis raksts piedāvās Jums ieskatu aktuālajās dārza dizaina tendencēs 2024. gadam.

Balkona dārzs

Dārzs uz balkona ar augiem un diviem krēsliem, galdiņu.

Pēc pandēmijas laika cilvēki tiecas pavadīt vairāk laiku dabā, optimizējot jebkuru pieejamo ārtelpu – audzējot augus, ražojot mājas produktus vai vienkārši atpūšoties ārā. Pilsētas iedzīvotāji, kuriem nav dārzs, bet ir pieejams tikai balkons, pagalms vai jumta terase, meklē iespējas mazam dārziņam.

Pilsētas dārzkopība kļūst populāra un 2024. gadā būs ļoti aktuāla. Google meklējumi par “pilsētas dārza idejām” ir 2 reizes vairāk, nekā 2023. gadā. Bet meklējumi par “idejām mazam dārzam uz balkona” interese ir pieaugusi pat 2,5 reizes. Šie dati liecina, ka šī varētu būt viena no jaunākajām dārza tendencēm.

Vidusjūras dārzs

Vidusjūras dārza dizains saulainā dienā.

Vidusjūras dārzi ir raksturīgi tādām valstīm kā Francija, Spānija, Itālija, Grieķija un Maroka, kur ēdienreizes parasti notiek dārzā un pulcēšanās ar ģimeni un draugiem ir ikdiena.

Veidojot Vidusjūras dārzu, jeb ”Mediterranean garden”, galvenā ideja ir, ka jūsu dārzs liekas kā mūžīgs atvaļinājums. Vidusjūras klimats izceļas ar karstām, sausām vasarām un mīldzīgām, mitrām ziemām. Vietējie augi ir pielāgoti ilgstošiem sausuma periodiem un neprasa daudz kopšanu. Klimata pārmaiņu dēļ, kas daudzās pasaules daļās rada karstākus un sausākus apstākļus, kļūst nepieciešams izmantot sausumam pielāgotus augus no Vidusjūras un citiem sausiem reģioniem.

Taču šāda veida dārza dizains var arī labi iederēties Latvijas siltajās vasarās. Protams, galvenais nav siltie laikaapstākļi, bet gan šī dizaina elementi.

Vidusjūras dārza elementi

Ēnas un atpūtas vietas

Ēnas vietas ir būtiskas Vidusjūras dārzā, kur pergolas nodrošina gan ēnu, gan vietu ērtu āra atpūtai. Citi alternatīvi pergolai ir verandas vai patio lietussargi.

Ūdens avots dārzā

Ūdens ir svarīga Vidusjūras dārzu sastāvdaļa. Ūdens iekļaušana dārzā var ietvert strūklakas, baseinus un mazus mākslīgi izveidotus ūdenskritumus. Tikai skatīšanās uz ūdeni ļauj mūsu prātam būt mierīgam, tapēc ūdens avota iekļaušana dārza dizainā nav slikta ideja.

Āra dzīvojamās telpas

Ierīkojiet vienu vai vairākas sēdvietas, lai varētu izbaudīt kafiju vai maltītes brīvdabā. Izklausas pēc ideāla veida kā pavadīt laiku brīvdienās. Dārza mēbeles var būt pirmais solis tiecoties uz šo dārza dizaina tendenci.

Gudras dārza tehnoloģijas

''Rachio 3 Smart Sprinkler Controller'' dārza laistīšanas sistēma.

Gudras dārza tehnoloģijas, kā piemēram, ”Rachio 3 Smart Sprinkler Controller” ir efektivas laistīšanas sistēmas risinājums gan maziem, gan lieliem dārziem. Šī ierīce ir radīta ar domu par ūdens taupīšanu, padarot to par ideālu izvēli, ja vēlies ietaupīt naudu. Šī lietotne ne tikai ļauj viegli plānot un uzraudzīt laistīšanu, bet arī nodrošina sistēmas darbību pat bez Wi-Fi pieslēguma, pateicoties spējai autonomi izpildīt esošos grafikus.

”Rachio” ir tirgū visadvancētākā dārza laistīšanas ierīce, ko var savienot ar ”Google Nest”, ”Amazon Alexa”, ”Apple HomeKit”, ”The Google Assistant”, ”IFTTT, Wink”, ”Control4”, ”Nexia” un citām aplikācijām.

Viss ir pa visam vienkārši! ”Rachio” kontrolleris strādā ar daudzām sistēmām, un to ir viegli uzstādīt bez īpašiem rīkiem vai zināšanām. Jūs varat sākt lietot to tikai 30 minūtēs ar trim soļiem: noņemiet veco kontrolieri, pievienojiet vadus jaunajai ierīcei un pabeidziet iestatīšanu ar ”Rachio” lietotni.

Dārza mājas

Moderna, pelēka dārza mājiņa.

Dārza ēkas, piemēram, siltumnīcas ir viens no pieprasītākajiem dārza elementiem. Mūsdienīgas mazas dārza mājiņas kalpo kā piebūves, piedāvājot papildus vietu jūsu mājoklim. Šīs nelielās dārza mājiņas var pildīt dažādas funkcijas, sākot no privātiem birojiem līdz kompaktām sporta zālēm un pat noliktavu telpām.

Moderns dārza dizains

Dārza dizains 2024. gadā atspoguļo pāreju uz vairāk savvaļīgu un personisku pieeju, kurā svarīga loma ir ilgtspējībai, bioloģiskajai daudzveidībai un labklājībai. Izmantojot šīs tendences, jūs varat radīt ārtelpu, kas ne tikai paplašina jūsu mājokļa iekštelpas uz āru, bet arī veicina labāku saikni ar dabu un atspoguļo jūsu personisko stilu.

Bildes ņemtas no: almanac, gardeningetc, thebackyardshowcase, spectator, houzz, en.idei.club, fclwd,

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences