SkaistumkopšanaDabīgas Ziepes - Vai Ir Vispār Vērts Tās Lietot?

Dabīgas Ziepes – Vai Ir Vispār Vērts Tās Lietot?

Kas ir dabīgas ziepes?

Dabīgas ziepes – tik ikdienišķs un pazīstams produkts. Tomēr slēpj sevī tik daudz dažādu nianšu. Dabīgas ziepes tiek ražotas no dabīgām sastāvdaļām, piemēram, augu eļļām, sviestiem un ēteriskajām eļļām. Tādejādi dabīgas ziepes izvairās no sintētiskām ķimikālijām un konservantiem, kas sastopami daudzās komerciālajās ziepēs. Tāpēc tās ir saudzīga un videi draudzīga izvēle Jūsu ādai. Šajā rakstā izskatīsim doto ainu nedaudz sīkāk.

Atšķirības starp dabīgām un komerciālajām ziepēm

Komerciālās ziepes bieži satur sintētiskas sastāvdaļas, piemēram, mazgāšanas līdzekļus, smaržvielas un konservantus. Tās var kairināt ādu un mazināt dabisko eļļu labvēlīgu ietekmi uz Jūsu ādu. Savukārt dabīgajās ziepēs tiek izmantotas tādas sastāvdaļas kā dažādi sviesti, olīveļļas un kokosriekstu eļļas, kas baro un aizsargā ādu. Tāpēc ikdienā tomēr ieteicams lietot tieši dabīgas ziepes nevis komerciāl-ziepes.

Dabīgo ziepju priekšrocības

Divas dabīgas ziepes stāv baltā trauciņā uz galda
Foto atsauce: Karolina Grabowska

Dabīgas ziepes nesatur skarbu ķīmisku vielu, tāpēc tās ir piemērotas visiem ādas tipiem, tostarp jutīgai ādai. Tās palīdz uzturēt ādas dabisko pH līdzsvaru un saglabā mitrumu, novēršot sausumu un kairinājumu. Dabīgās ziepes ir bioloģiski noārdāmas un ražotas no ilgtspējīgām sastāvdaļām. Bieži vien tās ir iepakotas minimālā, videi draudzīgā iepakojumā, kas samazina ietekmi uz apkārtējo vidi. Tādas sastāvdaļas kā ”Šī” sviests, kakao sviests un ēteriskās eļļas nodrošina vitamīnus un antioksidantus Jūsu ādai. Šīs uzturvielas palīdz atjaunot pašu ādas struktūru, piešķirot tai veselīgu mirdzumu.

Kā pagatavot dabīgas ziepes

Dabīgo ziepju sastāvdaļas:

1) Augu izcelsmes eļļas (piemēram, olīvu, kokosriekstu, palmu)

2) Sviesti (piemēram, kakao un/vai ”Šī”)

3) Sārms (nātrija hidroksīds)

4) Ēteriskās eļļas ziepju smaržai

5) Dabīgas krāsvielas (piemēram, garšaugi, māli)

Lūk, šādi ir sekojošie darbības soļi:

1) Sagatavojiet sārma šķīdumu: Uzmanīgi sajauciet sārmu ar ūdeni. Lai izvairītos no šļakatām, vienmēr pievienojiet sārmu ūdenim, nevis otrādi.

2) Sajauciet eļļas un sviestus: Izkausējiet cietās eļļas un sviestus, pēc tam samaisiet tos ar šķidrajām eļļām.

3) Sajauciet sārmu šķīdumu un eļļas: Nepārtraukti maisot, lēnām pievienojiet sārma šķīdumu eļļām.

4) Maisiet: Maisīt, izmantojot mikseri, līdz maisījums sasniedz ”pēdas”, kad tas sabiezē līdz pudiņam līdzīgai konsistencei.

5) Pievienojiet smaržvielas un krāsvielas: Iemaisiet ēteriskās eļļas un dabīgās krāsvielas.

6) Ielejiet veidnēs: Ielejiet maisījumu ziepju veidnēs un ļaujiet tām nostāvēties 24-48 stundas.

7) Izgatavojiet ziepes: Izņemiet no veidnēm un ļaujiet ziepēm nogatavināties vēsā, sausā vietā, apmēram, 1 nedēļu. Tas ļauj ziepēm sacietēt un atlikušajiem sārmiem neitralizēties.

Dabīgo ziepju lietošanas nozīme

Ātri un viegli paštaisītas dabīgas ziepes.
Foto atsauce: justdial.com

Dabīgas ziepes ir lieliska alternatīva komerciālajām ziepēm, kas sniedz daudz priekšrocību Jūsu ādai un apkārtējai videi. Tās ir izgatavotas no barojošām, dabīgām sastāvdaļām, kas aizsargā un uzlabo Jūsu ādas veselību. Izvēloties dabīgas ziepes, Jūs ne tikai atbalstat ”ilgtspējīgas vides praksi”, bet arī izbaudat maigu un efektīvu produktu. Neatkarīgi no tā, vai Jums ir sausa vai taukaina āda, dabīgas ziepes var nodrošināt nepieciešamo kopšanu bez kaitīgām ķīmiskām vielām un nezināmām piedevām.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences