TransportsCik ilgi puteņa biļetes būs aktīvas?

Cik ilgi puteņa biļetes būs aktīvas?

Šogad pirmo reizi tiek ieviestas puteņa biļetes

“Puteņa biļetes” tiek ieviestas atkarībā no laika apstākļiem un meteoroloģiskajām prognozēm. Aizvakar naktī uz ceturtdienu, kad Rīgā sākās spēcīga snigšana, tika aktivizētas šīs biļetes. Tās tiek izmantotas situācijās, kad intensīva snigšana apgrūtina ielu uzturēšanu un satiksmi.

Kas ir puteņa biļetes?

Rīgas dome ir ieviesusi “puteņa biļetes”, kas autovadītājiem sniegputeņa apstākļos piedāvā bezmaksas braukšanas atļauju pilsētas sabiedriskajam transportam. Šāda iniciatīva ir radīta ar mērķi mazināt automašīnu skaitu uz ceļiem sniega laikā, tādējādi atvieglojot ielu uzkopšanu.

Kādas ir puteņa biļešu priekšrocības?

Galvenā ideja “puteņa biļetēm” ir veicināt autovadītājus izmantot sabiedrisko transportu, tādējādi mazinot privāto transportlīdzekļu skaitu uz ceļiem un samazinot sastrēgumu iespējamību. Autovadītāji var izmantot šo bezmaksas braukšanas iespēju sabiedriskajā transportā, vienkārši uzrādot sabiedriskā transporta pārbaudēm savu vieglā automobiļa reģistrācijas dokumentu.

Sarkans auto pamatīgi apsnidzis

Kā tiek nodrošināta puteņa biļešu efektivitāte?

Rīgas dome ir nodrošinājusi, ka “puteņa biļetes” ir ērti lietojamas un pieejamas visiem pilngadīgajiem pilsētas iedzīvotājiem. Šo biļešu ieviešana ir tieši saistīta ar laika prognozēm, un tās stājas spēkā sniegputeņa gaidāmajā laikā. Rīgas mērs Vilnis Ķirsis no partijas “Jaunā Vienotība” ir akcentējis, ka šīs biļetes ir ārkārtīgi nozīmīgas, lai efektīvi nodrošinātu pilsētas infrastruktūras tīrīšanu un uzturēšanu sniegputeņa apstākļos.

Kāda ir sabiedrības atsaucība uz puteņa biļetēm?

SIA “Rīgas satiksme” ir paziņojusi, ka intensīvas snigšanas periodā “puteņa biļetes” izmanto vairāk nekā 10 000 cilvēku. Šāds liels interešu skaits parāda nozīmīgu sabiedrības reakciju un skaidru gatavību pieņemt šo iniciatīvu.

“Puteņa biļetes” ir efektīvs Rīgas pašvaldības risinājums, kā samazināt satiksmes intensitāti un uzlabot ielu uzturēšanu stiprā snigšanas laikā.

Bildes ņemtas no: riga, apollo.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences