VeselībaCik bieži ir jāveic zobārsta apmeklējums?

Cik bieži ir jāveic zobārsta apmeklējums?

spot_img

Cik bieži Jūs apmeklējat zobārstu?

Vai zināji, ka lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju pēdējā gada laikā nav apmeklējuši zobārstu? Saskaņā ar “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indeksu”, tikai 39% cilvēku ir bijuši pie zobārsta, un situācija ar zobu higiēnistu apmeklējumiem ir vēl satraucošāka – 78% iedzīvotāju šo pakalpojumu nav izmantojuši. Šie skaitļi mums liek aizdomāties par mutes veselības nozīmi un regulāras zobārstniecības apmeklējumu svarīgumu.

Zobārsta apmeklēšana atkarībā no veselības

Lai gan bieži tiek teikts, ka jāiet pie zobārsta divas reizes gadā, īstenībā cik bieži to darīt, ir atkarīgs no katra cilvēka veselības stāvokļa un paradumiem. Svarīgi ir saprast, ka par savu mutes veselību rūpēties ir katras personas pašas rokās!

Sieviete nevēlas atrasties pie zobārsta.

Kas būtu jāzina par zobārsta vizītēm?

Cik bieži tu apmeklē zobārstu ir atkarīgs no higēnas. Piemēram, cilvēkiem ar paaugstinātu risku zobu un smaganu slimībām, piemēram, smēķētājiem, diabētiķiem un tiem, kuri cīnās ar smaganu slimībām, var būt nepieciešamas biežākas vizītes. Tāpat arī grūtniecēm un personām ar vāju imūnsistēmu ir ieteicams apmeklēt zobārstu biežāk.

Kāpēc regulārs zobārsta apmeklējums ir svarīgs?

Neskatoties uz to, ka zobu tīrīšana mājās ir svarīga, regulāras vizītes pie zobārsta palīdz atklāt un novērst dažādas mutes dobuma slimības. Piemēram, agrīna mutes vēža vai citu nopietnu slimību atklāšana var ievērojami atvieglot un paātrināt ārstēšanas procesu.

Zobu higiēnists un mutes veselība

Zobu higiēnists ir svarīgs speciālists mutes veselības uzturēšanā. Pat pareiza zobu tīrīšana mājās neaizstāj profesionālu higiēnu, jo zobu aplikums un zobakmens veidojas grūti pieejamās vietās. Zobu higiēnista uzdevums ir noņemt zobakmeni, pigmentus un uzklāt fluora preparātus, kas palīdz saglabāt zobu veselību. Ieteicams apmeklēt zobu higiēnistu reizi 6 mēnešos.

Zobārsta apmeklējums, sieviete sēž pie zobārsta kabinetā

Regulāri apmeklējumi pie zobārsta un zobu higiēnista ir būtiski mutes dobuma veselības uzturēšanai. Tomēr viens no iemesliem kādēļ cilvēki neiet pie zobārsta regulāri- ir vai nu dārgs zobārsta apmeklējums vai bailes no zobārsta. Tādā gadījumā ieteicams ir apmeklēt zobārstu kādā privātā praksē, kur klienta komforts ir prioritāte.

”Concordia zobārstniecība” kvalitatīvs zobārsta pakalpojumus

zobārstniecības telpa

Concordia zobārstniecība” ir zobārstniecības klīnika, kas piedāvā augstas kvalitātes zobu veselības pakalpojumus. Pakalpojumi ietver digitālu un 3D rentgena izmeklējumus, zobu plombēšanu, endodontiju, balināšanu, virsmas pārklāšanu, protēžu un kroņu/tiltu izveidošanu. “Concordia zobārstniecība” piedāvā arī profilaktiskus zobārstniecības apmeklējumus un mutes dobuma higiēnas pakalpojumus.

BIldes ņemtas no: audacy, oshkoshcompletedentistry, db.lv

spot_img

Lasi vēl

spot_img

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences