CeļojumiCeļojumi pa Eiropu: Šī pavasara ceļojumu tendences

Ceļojumi pa Eiropu: Šī pavasara ceļojumu tendences

Ceļojumi pavasarī pa Eiropu: atklāj ziedošus dārzus, vēsturiskās pilsētas un krāšņas ainavas.

Pavasaris ir atmodas un atjaunošanās laiks, kad daba pamostas no ziemas miega, ziedi plaukst un siltākas gaisa temperatūras pilnībā aicina izpētīt pasauli. Bērniem ir pavasara brīvlaiks un pieaugušajiem gan jau gribas aizbraukt kaut kur atpūsties. Šajā laikā ceļotāji tiek aicināti apmeklēt pasaulē skaistākās vietas, kuras pavasarī ir vēl baudāmākas. Tapēc šis raksts iepazīstinās ar septiņām galamērķiem uz kuriem doties šī gada pavasarī!

Nīderlande, Keukenhofa parks

Keukenhofa parks pavasarī Nīderlandē pilns ar tulpēm un citiem ziediem.

Nīderlande pavasarī patiešām uzplaukst. Braucot ar vilcienu cauri Nīderlandes lauku ainavām, acu priekšā izvēršas ziedu lauki, kas stiepjas uz kilometriem. Šis ir īpaši patiess Bollenstreek reģionā, kas ir pasaulslavena ziedu audzēšanas zona.

Keukenhofa dārzs

Keukenhofas dārzs, kas ir lielākais ziedu dārzs pasaulē, piedāvā neaizmirstamu dienu starp pavasara tulpēm netālu no Amsterdamas. Katru gadu rudens laikā vairāk nekā 7 miljoni puķes tiek stādītas ar roku, lai pavasarī ziedētu. 2024. gada izdevums būs īpaši svētku noskaņās, svinot Keukenhofas 75. gadadienu, piedāvājot 32 hektārus pilnus ar ziediem, iespaidīgas ziedu izstādes, iedvesmojošus dārzu dizainus, unikālas mākslas darbus un brīnišķīgus pasākumus.

Ja vēlaties uzzināt visu par Nīderlandes tulpēm, apmeklējiet ”Tulpomania” izstādi Juliana paviljonā Keukenhofa parkā. Tas ir viens no labākajiem laikiem, kad aizceļot Nīderlandē.

Gruzīja, Tbilisi

Gruzijas pilsēta Mcheta panorāma, skats uz kalniem.

Neskatoties uz savu nelielo teritoriju, Gruzija piedāvā daudz: elpu aizraujošas ainavas un brīvdabas aktivitātes. Izvēlēties “labākās” vietas, ko apmeklēt Gruzijā, ir gandrīz neiespējami, jo valstī ir daudz apmeklēšanas vērtu vietu. Valstī, kas aizņem tikai 69 000 kvadrātkilometrus, atrodas 10 nacionālie parki, kuros iespējamas pārgājieni, putnu vērošana, zirgu jāšana un daudzas citas āra aktivitātes.

Tbilisi, kas ir valsts galvaspilsēta ir ideāla vieta dienas ceļojumiem. Mcheta ir pusstundas brauciena attālumā no Tbilisi. Tas ir viens no valsts populārākajiem galamērķiem. Šī senā Gruzijas austrumu karalistes galvaspilsēta ir vieta, kur tika pasludināta kristietība par valsts reliģiju.

Pēc Svetickhoveli katedrāles apmeklējuma, kurā iespējams apbrīnot tās grandiozās freskas un arhitektūru, nenoliedzami gribēsies pavadīt laiku pa mazajām pilsētiņas ieliņām, iegādājoties rokdarbus un suvenīrus. Turpinot ceļu uz ”Jvari” klosteri, īpaši saulrietā, var baudīt elpu aizraujošus skatus uz Mtkvari un ”Aragvi” upju krustojumu no kalna, kur atrodas baznīca.

Itālija, Castelluccio ciems

Itālija, Castelluccio ciema pavasarī lauks ar dažādu krāsu ziediem.

Itālijā nedaudz tālāk no Romas atrodas mazs ciematiņš Castelluccio di Norcia. Ceļš no Romas aizņem aptuveni divas ar pusi stundas, piedāvājot skaistu ainavu no sākuma līdz beigām, vienas stundas attālumā no Adrijas jūras krasta un pastaigas attālumā no Marche reģiona. Šeit notiek slavenā ”Castelluccio di Norcia Fiorita” jeb Ziedēšana, kas katru gadu notiek no maija vidus līdz jūlija vidum, atkarībā no laikapstākļiem.

Castelluccio ciems Itālijā kļūst par krāšņu ziedu lauku, kur miljoniem savvaļas ziedu plaukst, radot ‘La Fiorita’ fenomenu. Labākais apmeklējuma laiks ir no maija beigām līdz jūlija sākumam, kad varēsiet piedzīvot šo dabas brīnumu.

Beļģija, Hallerbos mežs

Beļģija, Hallerbos mežs pavasarī ar puķēm zilbellām mežš saaudzis.

Hallerbos mežs, kas atrodas tikai stundas brauciena attālumā no Briseles, ir vieta, kas ievelk ar savu skaistumu. Ceļš līdz turienei ar sabiedrisko transportu ir ļoti vienkāršs.

Lai nokļūtu Hallerbos mežā, var izmantot vilcienu no Briseles Centrālās stacijas līdz Halle, kas aizņem tikai 30 minūtes. Tālāk autobuss nr. 155 nogādās jūs tieši līdz mežam aptuveni 20 minūšu laikā. Brīvdienu abonementa cena vilcienam ir tikai 5,50 EUR turp un atpakaļ, kas ir daudz lētāk nekā standarta biļete. Autobusa biļete no Halle maksā 2,50 EUR, ko var iegādāties tieši autobusā.

Šis neticamais mežs ar savvaļas ziediem un dzīvniekiem katru gadu piesaista tūkstošiem apmeklētāju. Zilbellu ziedēšana aprīļa beigās un maija sākumā ir galvenais, piedāvājot aizraujošu zilu ziedu jūru un saldu, bagātīgu aromātu. Lai piedzīvojumu padarītu vēl patīkamāku, izvēlieties apmeklējumam saulainu un siltu dienu.

Spānija, Jerte ieleja

Pavasarī spānijā, skats uz Jerte ieleju no kalna augšas.

Nedaudz mazāk nekā trīs stundu brauciena attālumā rietumos no Madrides, Cáceres provincē, pavasarī Jūs varat redzēt vienu no iespaidīgākajiem dabas skatiem Spānijas pavasarī: ķiršu ziedēšanu Jerte ielejā. Šis unikālais un aizraujošais notikums iekrāso pilsētas ainavu pilnībā baltā krāsā ar pusotra miljona ķiršu kokiem.

Ķiršu Ziedēšanas Festivāls

Šī dabas parādība, kas ilgst apmēram desmit dienas no marta vidus līdz aprīļa sākumam, ir svarīgs notikums vietējā kalendārā: Ķiršu Ziedēšanas Festivāls, kurā kultūra, mūzika, gastronomija un izstādes tiek apvienotas ap ķiršu koku tēmu. No marta līdz maija sākumam tiek organizētas dažādas aktivitātes.

Vācija, Bonn

Vācijas pilsēta Bonn, iela ar saziedējušiem ķiršiem kokos.

Pavasarī Vācija uzplaukst krāšņās krāsās un piedāvā daudzveidīgas aktivitātes apmeklētājiem. Dažādas āra aktivitātes, kā piemēram, pārgājieni vai kajaku braucieni, ir veidi, kā izbaudīt šo skaisto valsti šajā burvīgajā sezonā. Bonna ir kļuvusi par ļoti pievilcīgu kultūras galamērķi, pazīstama ar saviem jautrajiem pasākumiem un izstādēm. Turklāt pilsēta lepojas ar bagātīgu un vairāk nekā 2000 gadus senu vēsturi. Tas ir Ludviga van Bēthovena, pasaules slavenā komponista, dzimšanas vieta, kas kopš 19. gadsimta sākuma ir pazīstama kā ievērojama universitātes pilsēta. Turklāt Bonnu dēvē par “Romantiskā Reinas vārtiem” ņemot vērā, ka tieši pavasarī uzplaukst ziedi.

Norvēģija, Stavangera

Norvēģija, Stavangerapilsētas iela pavasarī.

Norvēģija ir valsts ar nepārspējamu skaistumu, pārsteidzošām ainavām, gleznainiem fjordiem un burvīgām pilsētām. Pavasaris ir ideāls laiks, lai izpētītu šo Skandināvijas valsti, kad sniegs kūst un ziedi sāk plaukt.

Stavangera ir labs galamērķis, ja plāno ceļojumu uz Norvēģiju. Tā ir īpaši iecienīta cilvēkiem, kas izbauda pārgājienus. Lai arī Stavangerā reti snieg (salīdzinājumā ar citām Norvēģijas pilsētām, piemēram, Bergen), pavasaris šeit ir īpaši patīkams ar ziedošiem kokiem un saules gaismā mirdzošām skaistām mājām.

Ja jūs esat piedzīvojumu meklētājs, uzvelciet pārgājienu apavus un dodieties atklāt Kjeragu, kas ir starp labākajām pārgājienu vietām Eiropā. Reģionā (gar Jaeren krastu) atrodas daudzas pludmales, kas ir ideālas vietas faunas un floras vērošanai. Rezervējiet savu naktsmītni Stavangerā par labāko cenu. Augstāk novērtētie viesnīcas Stavangerā ir ”Thon Hotel” un ”Clarion Hotel”, kas slavenas ar labām cenām.

Ceļojumi pa Eiropu

Pavasaris ir brīnišķīgs laiks, lai dotos ceļojumā un izbaudītu dabas atjaunošanos. Šie galamērķi piedāvā unikālas pieredzes, kas atstās neaizmirstamas atmiņas. Vai esat gatavi doties ceļojumā?

Bildes ņemtas no: friendly.ge, amsterdam.net, mybestplace, westend61.de, trailstainedfingers, hotels, westernunion.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences