ModeAugstās modes jaunākais trends: ''Zelta laikmets''

Augstās modes jaunākais trends: ”Zelta laikmets”

”Zelta laikmets” modē

Pasaules modes nami – “Balenciaga”, “Chanel” un “Dior” – ir izcēlušies ar savām revolucionārām pieejām sieviešu ģērbšanās stilā. To dibinātāji ir iezīmējuši jaunu ēru modes vēsturē. Tieši šo mākslinieku darbi ir kļuvuši par pamatu mūsdienu augstās modes jaunākajam trendam, ko dēvē par “zelta laikmetu”.

”Zelta laikmeta” modes namu leģendas

Holivudas “Zelta laikmetā” valdīja glamūrs. Sieviešu modes standarts bija slaida figūra un drēbes, kas uzsver sievišķīgumu. Slavenas aktrises bieži tika redzētas greznās, garās kleitās ar dārgiem dekoriem, piemēram, pērlēm vai izšuvumiem. Šīs kleitas bieži vien tika valkātas kopā ar garām spalvu boām un kažokādu šallēm.

Coco Chanel un Christian Dior zelta laikmeta dizaineri
Coco Chanel un Christian Dior

“The New Look” Dior 2024. gada pavasara kolekcijā

“Dior” pavasara 2024. gada “haute couture” modes skate Parīzē bija īpaša. Tajā piedalījās jaunā seriāla “The New Look” aktieri, un šajā pasākumā mode tikās ar mākslu un dzīvi. Šī skate bija vairāk nekā modes šovs – tā atdzīvināja “zelta laikmeta” stila apģērbus.

Dior 2024. gada pavasara kolekcijā ''zelta laikmets'' tematikā

Balenciaga šodien

Lai gan mūsdienu “Balenciaga” zīmols, kuru vada gruzīnu izcelsmes dizainers Demna Gvasalia, kas ir pazīstams ar savu provokatīvo stilu un logo rotājumiem, tā saknes meklējamas tieši Cristóbal Balenciaga radītajās gaisīgajās kleitās un siluetos. Tomēr no ”Balenciaga” nav nekādas zīmes par tā atgriešanos pie vesturiskajiem apģērbiem, jeb trendiem.

”BAFTA” sarkanais paklājs

”BAFTA” sarkanajā paklājā mūsdienu Holivudas zvaigznes un viņu stilisti vairāk neorientējās uz šodienas jauniešu asprātīgo un neparasto modi.

Visvairāk pārsteidza, ka daudzas slavenības, no kurām sagaidījām modernus tērpus, šoreiz izvēlējās vecmodīgu stilu. Piemēram, Ayo Edebiri, kuru nesen redzējām modernā “The Row” uzvalkā, šajā reizē parādījās klasiskā, laša rozā krāsas kleitā ar gariem cimdiņiem un spalvu šalli no “Bottega Veneta”.

Tāpat Taylor Russell ”BAFTA” demonstrēja baltu kleitu 50. gadu spalvu akcentiem (no ”Loewe”). Kā arī Dua Lipa ieradusies pilnībā klasiskā, gaisīgā, sarkanā grieķu stila kleitā.

”Zelta laikmets” atgriežas

Modes leģendas – “Balenciaga”, “Chanel” un “Dior” – senatnē izveidoja modei pamatus. Tagad, kad modes pasaulē ir liela konkurence un pastāvīgi tiek meklēti jaunumi, šķiet, ka slavenības ir uzzinājušas, ka apmēram 100 gadus senais Holivudas “Zelta laikmeta” stils atkal kļūst populārs.

Bildes ņemtas no: forbes, thekit, businessinsider.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences