Aktīvā atpūtaAr pirmo izstādi sevi piesaka jaunais mākslinieks Dāvis Paulis

Ar pirmo izstādi sevi piesaka jaunais mākslinieks Dāvis Paulis

No 15. maija līdz 15. jūnijam Jaunu ideju centrā, Ķekavā (Skolas ielā 2), ar gleznu izstādi “Bezapziņas” debitē jaunais mākslinieks Dāvis Paulis, skatītājus veidot cauri dažādām apziņas realitātēm.

Dāvis Paulis iedvesmu smeļas no filozofiskām pārdomām par lietu duālo dabu, kas atspoguļojas dažādās sirreālistiskās ainavās. Māksliniekam lielu radošo impulsu dod fotogrāfija, vintage objektīvu radītās krāsas un optiskās nepilnības, kas akcentē skaisto, nepilnīgajā. Par pamatu kompozīcijām bieži tiek ņemti izsapņoti tēli, vietas vai noskaņas, kā arī dažādi iespaidi no atmiņām.

Izstāde “Bezapziņas” ir stāsts par neapzināto un neiepazīto mūsos. Tās ir dažādas realitātes, kas  ļaut apzināties sevi. Tas ir ceļojums ar nezināmu un negaidītu galamērķi. “Darbs pie katras no šīm gleznām sākās ar skaidru un konkrētu vizuālu ideju, taču pats process lika uzdot jautājumu – ko es ar to vēlos pateikt? Kas slēpjas zem šī veidola? Ļaujoties bezapziņas vadītam procesam, tika saņemtas atbildes, kas arī krasi mainīja sākotnējo ieceri, “ saka Dāvis Paulis.

Katram darbam dots simbolisks nosaukums ar lakonisku, visaptverošu skaidrojumu, tādējādi dodot iespēju skatītājam interpretēt gleznu caur savu emociju prizmu. 

Par mākslinieku

Dāvis Paulis ir absolvējis Skrīveru Mūzikas un mākslas skolu, papildinot zināšanas Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā un Latvijas Kultūras koledžā, apgūstot grafiku, gleznošanu, kompozīciju un fotogrāfiju. Taču par galveno savu izteiksmes veidu izvēlējies tieši glezniecību.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences