Māja un dārzsApkures pabalsts tiek solīts vien 40-50% Latvijas mājsaimniecībām

Apkures pabalsts tiek solīts vien 40-50% Latvijas mājsaimniecībām

Apkures pabalsts

Latvijā pašlaik ir aktuāls jautājums par apkures izmaksām, jo šīs sezonas laikā piedzīvotas straujas cenu izmaiņas energoresursiem. Lai mazinātu šo ietekmi uz iedzīvotāju labklājību, tiek ieviests jauns atbalsta mehānisms. Tas balstīts uz mērķētu pieeju, kurā atbalsts tiek piešķirts atbilstoši mājsaimniecību ienākumu līmeņiem.

Apkures pabalsts Latvijas mājsaimniecībām

Efektīva atbalsta nodrošināšana ir svarīga, lai optimizētu valsts budžeta izdevumus. Plānots, ka aptuveni 40-50% mājsaimniecību Latvijā varētu kvalificēties šim atbalstam. Galvenais mērķis ir samazināt negatīvo sociālekonomisko ietekmi, kas radusies no 2022 līdz 2023. gadam.

Atbalsta veidi un nosacījumi

Atbalsts tiks noteikts, balstoties uz mājsaimniecību ienākumu līmeni un to izdevumiem par mājokli. Piemēram, ja izdevumi par mājokli veido 30% no mājsaimniecības ienākumiem, šādas mājsaimniecības varētu kvalificēties atbalstam. Šis atbalsts netiks piešķirts pastāvīgi, bet gan situācijās, kad tirgū konstatēts energoresursu cenu straujš pieaugums.

Elektroenerģijas un dabasgāzes atbalsta sistēma

Latvijas valdība ir ieviesusi atbalsta sistēmu elektroenerģijas un dabasgāzes lietotājiem, kā arī tiem, kas izmanto decentralizētos kurināmos. Elektroenerģijai un dabasgāzei tiks noteikts fiksēts atbalsta apjoms saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem. Siltumenerģijas lietotājiem atbalsts tiks aprēķināts kā starpība starp valdības noteiktajām un līgumā noteiktajām cenām.

Cilvēki sildās pie kamīna

Turklāt mājsaimniecībām, kas izmanto decentralizētos kurināmos, piemēram, granulas vai malku, vai elektroenerģiju apkurei, būs pieejama vienreizēja kompensācija. Lai to saņemtu, būs nepieciešams iesniegt dokumentus pašvaldībā. Šis atbalsts ir izveidots, lai palīdzētu iedzīvotājiem tikt galā ar augstajām apkures izmaksām.

Kompensācijas

Ja mājsaimniecība kvalificējas atbalsta saņemšanai, bet rēķinā nav atspoguļots atbalsts, ieteicams vērsties pie energoresursa piegādātāja vai mājas apsaimniekotāja. Jautājumi par kvalificēšanos atbalstam jāvirza BVKB (Būvniecības Valsts Kontroles Birojs).

Šis apkures pabalsta plāns ir solis pretī Latvijas iedzīvotāju finansiālās situācijas uzlabošanai aukstajos laika apstākļos, nodrošinot taisnīgāku un efektīvāku atbalstu energoresursu cenu kāpuma laikā.

Bildes ņemtas no: wayfair, uk.news.yahoo.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences