TehnoloģijasAI palīdzējis TC Origo samazināt energoresursu patēriņu

AI palīdzējis TC Origo samazināt energoresursu patēriņu

spot_img

TC Origo, pateicoties AI risinājumam “R8 Digital Operator”, ir samazinājis enerģijas patēriņu, izmaksas

Tirdzniecības centrs (TC) “Origo”, kas ir pazīstams ar savu multifunkcionalitāti un inovatīvajām tehnoloģijām, 2023. gadā ieviesa revolucionāru mākslīgā intelekta risinājumu “R8 Digital Operator”. Šis solis deva iespēju TC Origo ne tikai būtiski samazināt izdevumus par energoresursiem par aptuveni 380 000 eiro, bet arī samazināt oglekļa dioksīda izmešus par 29% jeb 1200 tonnām, salīdzinot ar iepriekšējā gada rādītājiem.

Kā AI uzlabo TC Origo energoefektivitāti?

Liela energoefektīva ēka no stikla, skata no apakšas

Mākslīgais intelekts TC Origo tiek izmantots, lai monitorētu un automātiski regulētu apkures, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēmas, nodrošinot optimālu mikroklimatu telpās. 2023. gadā, pateicoties šim risinājumam, elektrības patēriņš samazinājās par 25%, savukārt siltuma patēriņš – par 40%.

Kādas ilgtspējīgas iniciatīvas TC Origo īsteno?

Ilgtspējības ''BREEAM'' sertifikāts pie zaļas, augu klātas sienas

Papildus mākslīgā intelekta risinājumu ieviešanai, TC Origo turpina attīstīt ilgtspējīgas pamatdarbības stratēģiju. Tas ietver vairākas nozīmīgas iniciatīvas, piemēram, saules enerģijas paneļu parka izveidi uz ēkas jumta, kas spēj nodrošināt apmēram 4,5% no t/c kopējā elektroenerģijas patēriņa. Turklāt, TC Origo ir saņēmis ”BREEAM” sertifikātu ar augstāko novērtējumu Baltijas valstīs, kas apstiprina tā ilgtspējīgās darbības efektivitāti.

Kādi ir ilgtspējas stratēģijas galvenie mērķi?

TC Origo attīstības stratēģijas galvenais mērķis ir sasniegt globālus ilgtspējas mērķus, radot videi draudzīgu un komfortablu vidi gan darbiniekiem, gan apmeklētājiem. Stratēģijā ir iekļautas dažādas vides pieejamības un komforta nodrošināšanas iniciatīvas, kuras tiek īstenotas gan ikdienas darbībās, gan ilgtermiņā, lai nodrošinātu tā ilgtspējīgu attīstību.

Kā t/c “Origo” plāno turpināt ilgtspējīgu attīstību?

Mākslīgais intelekts "R8 Technologies"

Nākotnē “Origo” plāno turpināt izmantot un pilnveidot mākslīgā intelekta risinājumus, lai vēl efektīvāk pārvaldītu energoresursus un samazinātu vides ietekmi. Uzņēmuma tehniskā komanda, sadarbībā ar “R8 Technologies“, aktīvi strādā pie jaunu tehnoloģiju integrēšanas un esošo sistēmu uzlabošanas, lai sasniegtu vēl ambiciozākus energoefektivitātes un ilgtspējas mērķus.

Secinājumi

”Origo” ir izcils piemērs tam, kā mūsdienīgas tehnoloģijas un mākslīgais intelekts var sekmēt ne tikai finansiālu ietaupījumu, bet arī būtisku ietekmi uz vides ilgtspēju. Šāda veida inovācijas kalpo kā pamats ilgtspējīgai pilsētvides attīstībai un parāda, kā tehnoloģiju pareiza izmantošana var veicināt kopējo sabiedrības labklājību un vides aizsardzību.

Bildes ņemtas no: lsm, r8contract, verde, solutionsbuilt.

spot_img

Lasi vēl

spot_img

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences