IlgtspējībaAkcija "Elektro Sestdiena": Nodod elektropreces par brīvu

Akcija “Elektro Sestdiena”: Nodod elektropreces par brīvu

6. aprīlī būs atvēlētas 6 vietas Latvijā, kur nodot elektropreces, kas vairs nav vajadzīgas, par brīvu

Sestdien, 6. aprīlī, visā Latvijā tiks piedāvāta iespēja bez maksas atbrīvoties no nevajadzīgām elektroprecēm sešās dažādās vietās. “Zaļā josta” un tās partneri aicina iedzīvotājus aktīvi piedalīties šajā akcijā, kas norisināsies Liepājā, Jelgavā, Salaspilī, Saulkrastos, Valmieras novada Kocēnos un Ķekavas novada Krustkalnos.

Kāda ir akcijas nozīme?

Akcija, ko rīko “Zaļā josta” sadarbībā ar veikalu tīklu “Kurši” un bīstamo atkritumu pārstrādes uzņēmumu “BAO”, dod iespēju iedzīvotājiem ne tikai bez maksas atbrīvoties no nolietotās elektrotehnikas, bet arī piedalīties pārsteiguma balvu izlozē. Tas ir svarīgs solis sadzīves atkritumu apsaimniekošanā, cilvēkiem veicināt atbildīgu attieksmi pret vidi un resursu atkārtotu izmantošanu.

''Elektro sestdiena'' 6. aprīlī iespēja nodot lietotas elektropreces.

Kur nodot elektropreces par brīvu?

Pasākuma laikā tiks pieņemtas dažādas neizjauktas elektrotehnikas ierīces – no ledusskapjiem un elektriskajiem zāles pļāvējiem līdz mobilajiem telefoniem un matu fēniem. Akcentēta ir plaša elektrotehnikas spektra pieņemšana, kas ļauj iedzīvotājiem atbrīvoties no dažādām nolietotām ierīcēm.

Nodošanas punktu adreses

Elektrotehniku varēs nodot bez maksas “Kurši” veikalos sekojošās adresēs:

Kāpēc ir svarīgi šķirot elektrotehniku?

Elektronikas, jeb elektropreču šķirošana miskastē.

Izsvērta elektrotehnikas šķirošana un pārstrāde ir būtiska, jo šādi atkritumi satur toksiskas vielas, kas var kaitēt videi un cilvēka veselībai. Pārstrādes procesā materiāli tiek atdalīti un sagatavoti atkārtotai izmantošanai, samazinot piesārņojumu un resursu izšķērdēšanu.

Ko darīt ar elektrotehniku pēc akcijas?

Ārpus akcijas iedzīvotāji tiek mudināti elektrotehniku nodot atkritumu apsaimniekošanas punktos, kuru sarakstu var atrast vietnē www.atkritumi.lv. Tas palīdzēs nodrošināt, ka bīstamie atkritumi netiek mesti miskastēs vai dabā.

”Elektro Sestdiena”

Šī akcija sniedz lielisku iespēju iedzīvotājiem ne tikai sakopt savas mājas un atbrīvoties no nevajadzīgām elektrotehnikas ierīcēm, bet arī veicināt atbildīgu atkritumu šķirošanu. Ikviens var dot ieguldījumu zaļākai un tīrākai Latvijai, izmantojot šīs bezmaksas elektropreču nodošanas iespējas.

Bildes ņemtas no: ey, purestorage, kekava.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences