Aktīvā atpūta4. maija pasākumi Rīgā

4. maija pasākumi Rīgā

Uzziniet kādi 4. maija pasākumi norisināsies šogad Rīgā: koncerti, radošās darbnīcas un ziedu ceremonija

4.maijs Latvijā ir nozīmīgs datums, kas atzīmē Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienu. Šogad Rīgā ir plānoti dažādi pasākumi, kas piedāvās iespēju piedalīties patriotiskos un izglītojošos pasākumos. Apskatīsim, kādi notikumi notiks Rīgā, lai godinātu šo svētku dienu.

Koncerti un muzikas pasākumi

Nolikti ziedi pie Brīvības pieminekļa 4. maijā

Visā Rīgā norisināsies dažādi pasākumi, kuros varēs dzirdēt korus, orķestrus, instrumentālos ansambļus. No pulksten 10.30 līdz 11.00 Svētā Jēkaba katedrālē notiks ekumeniskais dievkalpojums. Tradicionāli pie Brīvības pieminekļa no pulksten 12.00 līdz 13.30 notiks pūtēju orķestru priekšnesums. Šī tradīcija ir kļuvusi par vienu no svētku simboliem, kurā rīdzinieki un pilsētas viesi kopīgi veidos “Ziedu Latviju”.

Uzvaras parkā un citās publiskās vietās būs apskatāmi vides mākslas objekti, kas simbolizē Latvijas neatkarību un kultūru. Āgenskalna tirgus priekšlaukumā būs izvietots vides objekts “Starojums”, kas radīts iedvesmojoties no latviešu saules un gaismas simboliem.

Radošās darbnīcas un ģimenes pasākumi

Radošā darbnīca "Radi zaļu Latviju" 4. maijā

Vairākās pilsētas vietās, kā piemēram Arkādijas parkā un Vērmanes dārzā, no pulksten 12.00 līdz 18.00 notiks radošās darbnīcas “Radi zaļu Latviju“, kurās ģimenes varēs iestādīt puķes un kociņus. Bērniem Vērmanes dārzā no pulksten 13.00 līdz 17.00 būs iespēja piedalīties muzikālajā programmā “Tu esi Latvija”.

Filmu maratoni un izstādes

Splendid palace kino telpa

Kinoteātrī “Splendid Palace” no pulksten 13.00 līdz 23.00 norisināsies Latvijas filmu maratons, kurā varēs noskatīties filmas, kas veltītas Latvijas vēsturei un kultūrai. Latvijas Okupācijas muzejā varēs apmeklēt izstādi, kā arī piedalīties bezmaksas gida vadītā ekskursijā.

4. Maija pasākumi un vēsture

4. maija pasākumi, latvijas neatkarības atjaunošana.

Svētku dienā Rīgas ielās plīvos sarkanbaltsarkanie karogi, radot svētku noskaņu un godinot Latvijas svētkus. Pilsētvidē redzamie dizaina objekti un instalācijas piedāvās iespēju izglītoties par Latvijas simboliem un vēsturi.

Latvijā 4. maijā svin neatkarības atjaunošanas dienu. Šajā dienā, 1990. gadā, Latvijas Augstākā padome pieņēma deklarāciju par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu, oficiāli atjaunojot neatkarību no Padomju Savienības. Šī ir nozīmīga valsts svētku diena, kurā notiek dažādi pasākumi un svinības, tostarp koncerti, militārās parādes un uguņošanas izrādes, lai godinātu šo svarīgo notikumu Latvijas vēsturē.

Bildes ņemtas no: neatkariga.nra, lsm, svetkulaiks, kultura, 3d360.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences