Veselība300 000 cilvēku nav apmeklējuši ģimenes ārstu gadiem

300 000 cilvēku nav apmeklējuši ģimenes ārstu gadiem

Latvijas ģimenes ārstu apvienības ir vienojušās ar Veselības ministriju un Nacionālo veselības dienestu (NVD), lai risinātu šo problēmu. Papildus 5,5 miljoni eiro tiks piešķirti, lai ārsti varētu sazināties ar pacientiem, kuri nav bijuši pie ārsta trīs vai vairāk gadus.

Veselības ministrijas valsts sekretāra vietniece Antra Valdmane stāsta par plāniem, kuros ietilpst pastāvīgi finansēta darbavieta ģimenes ārsta praksē. Šī darbavieta palīdzēs uzlabot slimību profilakses rādītājus un piedāvāt pacientiem nepieciešamās veselības aprūpes pakalpojumus.

Onkoloģijas pacientu organizāciju apvienības “Onkoalianse” vadītāja Olga Valciņa uzsvēra šīs iniciatīvas nozīmi un aicināja uz turpmākiem uzlabojumiem ģimenes ārstu praksēs. Viņa uzsvēra, ka regulāra un savlaicīga apmeklējuma nozīme ir liela gan vēža diagnostikā, gan mirstības samazināšanā.

Saskaņā ar NVD aprēķiniem, pēdējo trīs gadu laikā gandrīz 300 000 cilvēku nav apmeklējuši ģimenes ārstu. Šo pacientu piesaistīšanai un uzlabošanai ir svarīgi veikt regulārus zvanus un piedāvāt profilaktiskās pārbaudes.

Veselības ministrs Hosams Abu Meri uzsver, ka ir nepieciešams pievērst uzmanību pacientu izglītošanai un digitalizācijai, lai atgādinājumi par profilakses izmeklējumiem būtu efektīvi un sistematizēti. Viņš apņemas uzlabot situāciju un piedāvāt labāku pieeju veselības aprūpei Latvijā.

Latvijā mirstība no ļaundabīgiem audzējiem ir augsta, un šīs problēmas risināšanai nepieciešami pasākumi, lai uzlabotu slimību profilakses rādītājus un nodrošinātu pacientiem labāku piekļuvi veselības aprūpei.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences